eur:
411.19
usd:
392.64
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Orbán Viktor miniszterelnök (j) azonnali kérdésre válaszol az Országgyűlés plenáris ülésén 2018. június 25-én. Balról Semjén Zsolt nemzetpolitikáért felelős miniszterelnök-helyettes.
Nyitókép: Illyés Tibor

Orbán Viktor: előre engedtek, így előre mentem

Először válaszolt azonnali kérdésekre a választások óta Orbán Viktor miniszterelnök az Országgyűlésben.

Az egészségügyről, a vasútról, illetve a magyar gazdaságról is kérdezték a miniszterelnököt az azonnali kérdéseinek órájában a Parlamentben.

A jobbikos Gyöngyösi Márton elsőként arról az Indexen megjelent esetről kérdezte a kormányfőt, amikor nemrég soron kívül fogadták egy egészségügyi szakrendelésen. Felidézte, hogy a cikk szerint kiküldték azt, aki Orbán Viktor előtt bent volt az orvosánál, pedig ha kivárta volna a sorát, akkor bőven lett volna ideje elmélkedni a magyar egészségügy katasztrofális helyzetén - mondta a jobbikos képviselő.

Orbán Viktor válaszában azt mondta: csak akkor vesz igénybe VIP-ellátást, ha feltétlenül szükséges, azokba a kórházakba és azokhoz az orvosokhoz jár, ahová az összes többi magyar ember, ezért pontosan tudja mi ott a helyzet.

Amiről ön nem mond igazat, az az, hogy a történethez hozzátartozik, hogy a várakozókat megkérdeztem, hogy előre engednek-e, és miután előre engedtek, így előrementem

- mondta Orbán Viktor.

A miniszterelnök hangsúlyozta, hogy kormánya 550 milliárd forinttal költ többet az egészségügyre a 2010-es kormányváltáskor erre szánt kerethez képest, Gyöngyösi Márton azonban kevesellte a kormány munkáját. A kormányfő elfogadta azt az állítást, hogy ezen a területen "a kabát számára kicsit nagy". Mint válaszában mondta, ezért nem is vállalkozik egészségügyi miniszteri feladatokra, hanem az ország egyik legjobb professzorát - Kásler Miklóst - kérték fel, hogy foglalkozzon ezzel a kérdéssel.

A szocialista Harangozó Tamás részint a cafeteria-rendszer átalakításáról kérdezte a miniszterelnököt, illetve, hogy miért "mesterkednek" azon, hogy a miniszterek fizetését havi 5 millió forintra emelhessék.

A miniszterelnök úgy reagált: a cafetériát senki nem veszi el az emberektől, a mennyisége nem változik,

a havi 5 milliós miniszteri fizetést pedig hazugságnak nevezte Orbán Viktor.

Az LMP-s Schmuck Erzsébet arra volt kíváncsi, hogy hogyan készül a kormány egy esetleges gazdasági válságra, ugyanis a magyar gazdaság – a képviselő szerint – nem fenntartható, szinte teljes mértékben a nemzetközi gazdasági folyamatoktól és az uniós támogatásoktól függ. A kormányfő azonban

legendának minősítette, hogy a magyar gazdaság az uniós támogatásoktól függne,

majd rámutatott, hogy a kormány célja, hogy az autóipar minél modernebb változata telepedjen meg Magyarországon.

A Párbeszéd részéről Tordai Bence úgy látta, hogy "kétbillió forintot veszít Magyarország a Fidesz-rezsim miatt", mert az EU nem hagyja következmények nélkül, hogy "a Fidesz szétlopja az uniós adófizetők pénzét Magyarországon", majd megkérdezte a kormányfőt, hogy ezért vállalja-e a felelősséget. A miniszterelnök úgy reagált: ebben a pillanatban Magyarország egyetlen forintot sem veszített és nem is fog veszíteni az EU-val folytatott vitákban.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Szakad a hó az országban, az elakadt kamionok már több utat blokkolnak

Szakad a hó az országban, az elakadt kamionok már több utat blokkolnak

Péntek hajnalban megérkezett a nagy havazás. Számos helyen akadtak el, csúsztak árokba járművek, kidőlt fák akadályozzák a közlekedést több úton.

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×