eur:
389.49
usd:
361.89
bux:
68002.24
2024. május 3. péntek Irma, Tímea

Budapesten él a legtöbb irigy ember

A 70 év felettieknek mindössze a nyolc százalékát befolyásolja párválasztásnál a külső. A magyarok mindössze 30 százaléka irigykedik más külsejére, ez egyébként legjobban a fővárosiakra jellemző. Igaz, a munkavállalás során is itt érvényesül leginkább a külső. A Tárki kutatásából az is kiderül, hogy Selmeczi Gabriella vagy Tüttő Kata karrierjén is lendített a megjelenésük.

A Tárki felmérése szerint Magyarországon az emberek 40 százaléka általában elégedett a külsejével. Sajnos az emberek 6 százaléka szinte mindig elégedetlen, ha belenéz a tükörbe, de összesen 13 százalékra tehető azok aránya, akik az esetek többségében nem szívesen nézegetik magukat.

Szinte hihetetlen, de az Image Factoryval közösen készült kutatás szerint csak minden tizedik embernél elsődleges a párválasztásnál a külső. Az emberek csaknem kétharmada azonban azt nyilatkozta: a külső és a belső tulajdonságokat egyaránt fontosnak tartja.

Budapest és a külső

A felmérés szerint a külső megjelenésnek Budapesten van a legnagyobb szerepe, itt a megkérdezettek több mint 30 százaléka monda azt, hogy a külseje befolyásolta már a szakmai pályafutását, míg az országos arány 22 százalék.

A külső adottságokra irigykedők aránya is a fővárosban a legmagasabb: míg az összes válaszolónak a 30 százaléka irigykedett már valakire, addig a fővárosiak közül minden második ember elmondhatja ezt magáról. A vidéki városlakók gondolkodnak erről a legegészségesebben, körükben csak 20 százalékos az irigykedők aránya.

A politika és a külső

Az Egyesült Államokban már az 1960-as évek óta tudják, hogy a külsőnek a politikában is nagy szerepe van. Míg a Nixon-Kennedy elnökválasztási vitában a rádióhallgatók körében Nixon volt a nyerő, addig a tévénézők között már a Kennedyt támogatók voltak többségben.

Sokszor a megjelenés már fontosabbá is válik az egyéb képességeknél, egyes PR-szakemberek már odáig is eljutottak, hogy a brit konzervatív pártnak nem David Cameront, a Munkáspártnak pedig nem Gordon Brownt kellene előtérbe tolnia.

És hogy mi a helyzet Magyarországon? Hazánkban 1989-ben fordult elő elsőként, hogy a politika iránt fogékony embereknek már esztétikai élményt is nyújthatott, ha egy politikust megláttak a televízióban. A Tárki felméréséből kiderül az is, hogy a fideszes Selmeczi Gabriella vagy Deutsch Tamás, az MDF-es Dávid Ibolya vagy a szocialista Tőttő Kata, Horváth Csaba és Mesterházy Attila politikailag is sokat köszönhet a külsejének.

A szépségipar és a külső

Ahogy a Tárki közleményéből kiderül, sokan vannak, akik elég jól megélnek mások hiúságából. Kiderült, hogy az Egyesült Államokban az elmúlt évben zsírleszívásra összesen több mint 1 milliárd dollárt, azaz több mint 180 milliárd forintnak megfelelő összeget költöttek az emberek. Hasplasztikára majdnem ugyanennyit, és az arcplasztikára fordított összegek sem maradnak el sokkal az előzőektől.

Mellnagyobbításra majdnem több mint 1500 milliárd dollárt költöttek az amerikaiak, míg szemránc műtétre majdnem 700 milliót.

Hanganyag: Szabó Zsuzsa

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Cservák Csaba: a júniusi választás anyagilag is fontos lehet a pártoknak

Cservák Csaba: a júniusi választás anyagilag is fontos lehet a pártoknak

Anyagi szempontból is fontos az ellenzéki pártoknak, hogy jól szerepeljenek az idei európai parlamenti és önkormányzati választáson, mert azzal növelik az esélyüket arra, hogy 2026-ban, az országgyűlési választáson egy százaléknál jobb eredményt érjenek el, és állami támogatásban részesüljenek. Az InfoRádióban Cservák Csaba alkotmányjogász professzor beszélt arról, hogy az állam mikor és miért támogatja a választáson elinduló pártokat.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.06. hétfő, 18:00
Salát Gergely
a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
Kulcsfontosságú adat jött - Mutatjuk a tőzsdei reakciókat

Kulcsfontosságú adat jött - Mutatjuk a tőzsdei reakciókat

Határozott emelkedéssel zártak tegnap az amerikai tőzsdék, amelyet vegyes mozgások követtek Ázsiában. A tegnapi zárás után jelentett az Apple, amelynek sikerült megverni az elemzői várakozásokat és története legnagyobb sajátrészvény-vásárlását jelentette be, így az iPhone-gyártó árfolyama jelentős pluszban indította a mai napot. Délután fontos munkaerőpiaci adat érkezett az USA-ból, az amerikai foglalkoztatottak létszámának emelkedése messze elmaradt a várakozásoktól, és jócskán csökkent az előző hónaphoz képest áprilisban. A tőzsdék a nap első felében is a pozitív tartományban mozogtak, majd a munkaerőpiaci adat után begyorsult az emelkedés.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×