eur:
389.38
usd:
362.64
bux:
0
2024. május 3. péntek Irma, Tímea

Gyurcsány: A szociális biztonságot nem lehet veszélyeztetni

A szociális rendszer átalakításának kiindulópontja, hogy a versenyképességet javító intézkedések ne veszélyeztessék az eddig elért szociális biztonságot - mondta Gyurcsány Ferenc miniszterelnök, az MSZP elnöke szombaton Budapesten a párt Baloldali Tömörülés platformjának országos értekezletén.

Összekapaszkodó Magyarországgal, erős szociális hálóval kiépített jóléti rendszerrel lehet elérni a gyorsabb növekedést és a nagyobb szociális biztonságot - fogalmazott a kormányfő.

Hozzátette: ahhoz, hogy Magyarországon félmillió embernek munkája legyen, többek között be kell fektetni az oktatásba, a tudásba, ezért közép- és hosszú távon ötven százalékkal meg kell emelni az erre fordított összegeket.

Gyurcsány Ferenc szerint több forrás kell fordítani az oktatásra; a szociális biztonságot nem szabad veszélyeztetni; mérsékelt, nyugodt, kiegyensúlyozott politikát kell folytatni.

A miniszterelnök leszögezte: oktatásra, tudományra, műveltségre, képzésre a mainál ötven százalékkal többet kell fordítani közép- és hosszú távon.

A szociális rendszer átalakításnál a zéróponthoz kell a szocialistáknak lecövekelniük magukat - fogalmazott a kormányfő. E szerint az "úgymond" versenyképességet javító intézkedéseket nem veszélyeztethetik az elért szociális biztonság szintjét.

A nyugdíjrendszerről szólva a miniszterelnök kiemelte: a jelenlegi számítási módszer az infláció és a nettó keresetek beszámítása 2020-ig fenntartható.

Kiss Péter, a platform vezetője, kancelláriaminiszter szerint "bár igény lenne rá", de az MSZP nem akarja a leggyengébb társadalmi csoportokat kiszorítani a nagy ellátórendszerekből.

Címlapról ajánljuk
Mikor lesz végeredmény? Hány képviselőt küldhetünk Brüsszelbe? – minden, amit tudni kell az EP-választásról

Mikor lesz végeredmény? Hány képviselőt küldhetünk Brüsszelbe? – minden, amit tudni kell az EP-választásról

Olaszországban csak 23 órakor zárnak majd be szavazókörök a június 9-ei európai parlamenti választáson, ezért addig egyetlen országban – így Magyarországon – sem hozzák nyilvánosságra a voksolás hivatalos eredményét. Június 6. és 9. között összesen 370 millió európai választópolgár döntheti el, hogy kik legyenek az Európai Parlament tagjai a következő öt évben.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.03. péntek, 18:00
Bakondi György
a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója, a Stratégiai Tanácsadó Testület tagja
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×