eur:
389.3
usd:
362.69
bux:
68123.99
2024. május 3. péntek Irma, Tímea

Söröshordót guríttották át a drága völgyhídon

A hagyományoknak megfelelően egy söröshordó átgurításával avatták fel a kőröshegyi völgyhidat. Az autósok csak augusztustól használhatják az építményt, de valószínű, hogy addig is nyitva lesz a gyalogos, illetve a biciklis forgalom előtt.

A Nemzeti Autópálya Zrt. szóvivője az InfoRádióban hangsúlyozta, hogy a völgyhíd szerkezetkész, de még sokat kell dolgozni rajta, a forgalomnak csak augusztusban adják át.

Elképzelhető, hogy gyalogosok és kerékpárosok addig is használhatják, de még építik a szegélyeket, a szigetelést, az aszfaltburkolatot és a csapadékvíz-elvezetést - tette hozzá Béni Gyöngyi.

A karbantartást végző szakemberek egyébként a szerkezet belsejében is közlekedhetnek majd.

A szóvivő emlékeztetett a hagyomány eredetére: azért alakult ki a söröshordó-gurítás szokása, mert a régi hiedelem szerint balszerencsés lesz, aki először megy át egy új hídon.

Az építők ezért gurítják a hordót maguk előtt, amelynek valóban nem hoz szerencsét az út, mert a túloldalon csapra verik.

A völgyhíd a 14 kilométeres 2x2 sávos autópálya-szakasszal együtt a 74 milliárd forintba kerül.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Mikor lesz végeredmény? Hány képviselőt küldhetünk Brüsszelbe? – minden, amit tudni kell az EP-választásról

Mikor lesz végeredmény? Hány képviselőt küldhetünk Brüsszelbe? – minden, amit tudni kell az EP-választásról

Olaszországban csak 23 órakor zárnak majd be szavazókörök a június 9-ei európai parlamenti választáson, ezért addig egyetlen országban – így Magyarországon – sem hozzák nyilvánosságra a voksolás hivatalos eredményét. Június 6. és 9. között összesen 370 millió európai választópolgár döntheti el, hogy kik legyenek az Európai Parlament tagjai a következő öt évben.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.03. péntek, 18:00
Bakondi György
a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója, a Stratégiai Tanácsadó Testület tagja
A kormánydöntések nehéz öröksége feszíti a magyar gazdaságot

A kormánydöntések nehéz öröksége feszíti a magyar gazdaságot

A külkereskedelmi egyenleg tavalyi javulását nagyjából azonos mértékben határozta meg két tényező: egyszerre estek be a 2022-es rekordszintekről az energiahordozók árai, valamint a magas infláció miatt beszakadó lakossági fogyasztás miatt csökkent az import. A kormányzat egyes intézkedései – például az ársapkák – ráadásul fenntartották a cserearány-romlás egyensúlyromboló hatását, a gazdaság középtávon meg is fizeti ennek árát magasabb államadósság és finanszírozási költségek formájában, ami végül alacsonyabb növekedési potenciállal jár együtt – derül ki az Európai Bizottság egyensúlytalansági jelentésének egyik elemzéséből.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×