A fővárosi Szent Margit Kórház előtt tartott sajtótájékoztatójukon Komáromi Zoltán, a Demokratikus Koalíció egészségpolitikusa azt mondta, olyan állami egészségügyet kell létrehozni, ahol minden rászoruló a lakóhelyéhez legközelebbi intézményben kaphatja meg a szükséges ellátást.
Az ellenzék azt szeretné, ha a háziorvosi ellátás, a sürgősségi ellátás, az otthoni szakápolás és a mentőszolgálat megkapná azokat a lehetőségeket, amelyek a világon mindenhol rendelkezésre állnak - fogalmazott. Hozzátette, kormányváltás esetén a járóbeteg-ellátás fokozott szerepet kap, mert minden járásban szükség van egy olyan városi kórházra, ahol a helyben keletkező problémák legnagyobb részét meg tudják oldani.
Komáromi Zoltán kijelentette, politikai hiba volt az önkormányzatokat "kiszorítani" az egészségügy szervezéséből, az egészségügyi intézmények működtetéséből. Ha bekövetkezik a kormányváltás, akkor minden önkormányzatnak felajánlják az együttműködést, és ha kérik, akkor újra ők működtethetik az egészségügyi intézményeket - ismertette elképzelésüket.
Szabó Tímea, a Párbeszéd társelnöke önálló egészségügyi tárca felállítását és az egészségügyben dolgozóknak ötvenszázalékos béremelést ígért ellenzék választási győzelem esetére.
A Budapest 10. választókerületében induló jelölt azt is megígérte, hogy drasztikusan csökkentik a várólistákat, 1200 milliárd forintot fordítanak az ágazatra, a GDP-arányos egészségügyi költést pedig a jelenlegi négy százalékról nyolcra emelik.
Orbán Viktor miniszterelnök "egyik legnagyobb bűne az elmúlt 12 évben az volt, hogy fizetőssé tette az egészségügyet". Egy egyszerű vizsgálatra 4-6 hónap a várakozási idő, a halasztható műtétekre pedig akár éveket is várni kell - mondta a képviselő.