eur:
411.27
usd:
395.56
bux:
79366.87
2024. november 22. péntek Cecília
Frankfurt, 2020. december 27.A Pfizer és a BioNTech által kifejlesztett koronavírus (COVID-19) elleni vakcinát tartalmazó fiolák Frankfurtban 2020. december 27-én. Németországban az idősotthonok 80 év feletti lakóit, az ott dolgozó ápolókat és a különösen veszélyeztetett kórházi dolgozókat oltják be először a Pfizer és a BioNTech által kifejlesztett koronavírus (COVID-19) elleni vakcinával. Az oltókampányt jelenleg még mobil oltócsapatok végzik, a több mint 400 oltóközpont többsége a következő napokban nyílik majd meg.
Nyitókép: MTI/DPA pool/EPA/Andreas Arnold

Már egyetlen adag Pfizer-vakcina is jó védelmet ad

A nyolcvan év fölöttiek esetében 64, fiatalabbaknál 65 százalékos védettség alakul ki egyetlen adag beadása után brit adatok szerint.

Az Egyesült Királyságban, ahol kitolták a koronavírus elleni vakcina két adagjának beadása közti intervallumot három helyett akár tizenkét hétre, úgy találják, a Pfizer és a BioNTech közösen fejlesztett oltásának első adagja után is egészen megnyugtató, 65 százalékos védettség alakulhat ki.

Az immunizációs programmal kapcsolatos részletesebb adatokat a következő napokban fogják megosztani a nyilvánossággal, de egy azokat ismerő személy tájékoztatására támaszkodva úgy tudni, a tünetes megfertőződés esélye közel kétharmados aránnyal csökken. Azok körében, akik mind a két oltást megkapták már,

79-84 százalékra emelkedik a védettség szintje.

A számokat elsőként a The Sun hozta nyilvánosságra a Bloomberg cikke szerint. Az AstraZeneca és az Oxfordi Egyetem vakcinája hasonlóan teljesített védelem terén.

Az Egyesült Királyságban már több mint 12,6 millió ember beoltottak új koronavírus ellen keddi adatok szerint. Ebben benne foglaltatik a 80 év fölötti populáció 90 százaléka is. Jelenleg a Pfizer és az AstraZeneca oltásaival végzik az immunizálást a britek. A Pfizer esetében tapasztalt maximum 84 százalékos védettség ugyan alatta van annak a 90 százalék fölötti értéknek, amit a klinikai kísérletek harmadik fázisának befejeztével a cég nyilvánosságra hozott, ugyanakkor valószínűleg így is sikertörténetként tálalja majd a brit kormány ezeket a számokat is - erre szükség is van ahhoz, hogy megtartsák a felvett lendületet az immunizálás terén.

Boris Johnson miniszterelnök a hónap közepére 15 millió ember szeretne beoltatni: jelenleg heti 2,5 millióan vehetik fel az oltást Johnson egy friss tweetje szerint.

Amint a 15 milliós határt elérték, enyhíthetnek is a korlátozásokon, március 8-ától pedig akár az iskolákat is újranyithatják majd.

Bármilyen jól is állnak ugyanakkor immunizálás terén, a frissen megjelent variánsok aggasztóak lehetnek a britek számára is. Johnson a témával kapcsolatosan azzal érvel, hogy az oltások a dél-afrikai törzs esetében is képesek megakadályozni a súlyos lefolyású megbetegedéseket, illetve a halál bekövetkeztét.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Téli gumi nélkül most senki ne induljon útnak Budapesten!
Berontott a hó

Téli gumi nélkül most senki ne induljon útnak Budapesten!

Ahogy a meteorológia előre jelezte, éjjel leesett az első hó Budapesten. A takarítási munkálatokkal kapcsolatban az InfoRádió Varga Csabát, a BKM FKF Köztisztasági Divízió főigazgatóját kérdezte.

Orbán Viktor: mi nem a háborút akarjuk megnyerni, hanem a békét

A miniszterelnök pénteki terjedelmes interjújában tett bejelentést a csütörtökön ismertté vált megállapodás hátteréről a munkaadók és a munkavállalók között. Arról is beszélt, hogy a háború két legveszélyesebb hónapja következik. Közölte, meg fogja hívni Magyarországra a Nemzetközi Büntetőbíróság által üldözött Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnököt.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 21. 10:19
×
×
×
×