eur:
408.22
usd:
376.8
bux:
0
2024. november 2. szombat Achilles
Nyitókép: Pixabay

Sokak szervezete emlékezhet később a koronavírusra

Egy amerikai kutatás szerint ezáltal lehetséges az immunitás megszerzése.

Az immunrendszer nem minden kórokozóra emlékszik, ám a jelek szerint a koronavírus egy olyan valami, amit képes megjegyezni. Több kutatás is ugyanarra az eredményre jutott: ha valaki enyhe tünetekkel esett át a koronavírus-fertőzésen, a testében még hónapokkal később is ott lehet a vírus legyőzéséhez szükséges antitest, a B- és T-limfociták még hónapokkal azután is képesek felismerni a koronavírust, hogy először találkoztak vele - írta a New York Times-ra hivatkozva a hvg.hu. Igaz, azt még mindig nem tudják, hogy meddig tart ez a hatás. Bár az antitestek viszonylag hamar elpusztulnak és általában a B-sejtek sem élnek sokáig, azonban utóbbiak egy kis része hosszú éveket is megélhet, és emiatt egy újabb fertőzés esetén ismét akcióba tudnak lépni. Vagyis a szervezet képes felismerni a kórokozókat.

Mivel a kutatás során a felgyógyult betegek szervezetében még hónapokkal a megbetegedés után is találtak a koronavírus legyőzéséhez használható antitestet, arra következtettek, hogy az immunrendszer megtanulja felismerni a koronavírust.

A kutatók szerint azonban ez valószínűleg csak az enyhe tünteteket produkáló betegekre igaz, a kórházi ápolásra szorulókra vagy a tünetmentesekre nem. Ennek ellenére az eredményt biztatónak találják, sokan ugyanis enyhe tünetekkel megússzák a betegséget, és így védetté válhatnak az újrafertőződéssel szemben.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Megvan a repülőkhöz a zöld üzemanyag, de nyomós ok miatt nem használják

Megvan a repülőkhöz a zöld üzemanyag, de nyomós ok miatt nem használják

2022-ben a légi közlekedés a globális szén-dioxid-kibocsátás 2 százalékát tette ki, és a kibocsátás mennyisége az elmúlt évtizedekben gyorsabban nőtt, mint a vasúti, közúti vagy hajózási szektoré. A fenntartható repülés azonban még hosszú mérföldekre van - állapítja meg jelentésében az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány. Az USA inkább ösztönzőkkel, az EU pedig inkább szabályozásokkal próbálja előmozdítani az átállást.

Friss felmérés mutatja, mit gondolnak a németek az amerikai elnökválasztás kimeneteléről

A Demokrata Párt elnökjelöltjének, Kamala Harrisnak drukkol a németek túlnyomó többsége, de valamelyest csökkent azoknak az aránya, akik tényleges győzelmében hisznek. Erről tanúskodik a ZDF közszolgálati televízió legfrissebb felmérése, immár kevesebb mint egy héttel az amerikai elnökválasztás előtt. Ami a magas rangú politikusokat illeti, ők ügyelnek arra, hogy a nyilvánosság előtt egyértelműen ne foglaljanak állást, a kormánykoalíció pártjai és az ellenzéki konzervatív CDU/CSU vezetőinek nyilatkozataiból ugyanakkor kitűnt, hogy Harris hívei.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.04. hétfő, 18:00
Böcskei Balázs politológus, az IDEA Intézet stratégiai igazgatója
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×