Infostart.hu
eur:
392.7
usd:
338.36
bux:
121885.96
2026. március 7. szombat Tamás

Új programmal kezelik a stresszel küzdő katonákat

A virtuális valóság segítségével kezelik azokat az Irakból visszatért katonákat, akik poszttraumás feszültségzavarral küzdenek.

A számítógépes program által létrehozott valóságszerű helyszínek, hangok és színek révén a hazatérő katonák ismét átélhetik a traumát okozó eseményeket.

Az orvosok ellenőrzött körülmények között vizsgálják a betegeket, és a programmal szabályozhatják az élmények intenzitását.

"A kezelés azonnal hasznosnak bizonyult" - mondta Skip Rezzo, a programot kifejlesztő csoport tagja.

A prototípust eddig négy önkéntesen próbálták ki sikeresen, de továbbra is tesztelik.

A program segít a rémálmok, a magány és a hirtelen visszaemlékezések leküzdésében.

Rezzo szerint ezek a tünetek átalakulnak, így a beteg képes lesz kilépni otthonából, dolgozni menni vagy folytatni családi kapcsolatait.

A poszttraumás feszültségzavar gyakori a fegyveres erőknél szolgálók körében: egy 2004-es felmérés szerint a hazatérő katonák egynyolcada küzd ezzel a betegséggel.

A poszttraumás feszültségzavart leginkább pszichoterápiával vagy antidepresszáns gyógyszerekkel kezelték, az újonnan kifejlesztett program kiegészítheti ezeket a módszereket.

Címlapról ajánljuk

Hazamehettek az ukránok, de a pénz maradt

Pénteken kora este elhagyta Magyarországot és visszatért Ukrajnába az a hét pénzszállító alkalmazott, akiket a Terrorelhárítási Központ (TEK) vett őrizetbe egy nagyszabású csütörtöki akció során. Bár a személyi szabadságuk korlátozása megszűnt, a lefoglalt 27 milliárd forintnyi valuta és a 9 kilogrammnyi arany sorsa továbbra is feszültségforrás a két ország között.
inforadio
ARÉNA
2026.03.09. hétfő, 18:00
Lóga Máté
a Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkára, a Budapest Airport igazgatóságának elnöke
Újabb hatalmas izraeli csapás érte Teheránt, Irán Szaúd-Arábiát, az Emírségeket és Bahreint támadta – Híreink az iráni háborúról szombaton

Újabb hatalmas izraeli csapás érte Teheránt, Irán Szaúd-Arábiát, az Emírségeket és Bahreint támadta – Híreink az iráni háborúról szombaton

Szombaton már nyolcadik napjába lépett az iráni háború. Izrael újabb nagyszabású csapássorozat hajtott végre a perzsa állam fővárosa, Teherán ellen, a Mehrabad repülőtér lángra kapott. Pár órával később Irán a zsidó állam elleni támadással válaszolt. Folytatódik Irán arab öbölállamok elleni akciója is: Szaúd-Arábia azt jelentette, hogy a Sajbah olaj- és gázmező felé tartó 16 drón semlegesítettek, Dubaj légvédelme pedig szintén lelőtt támadóeszközöket. Cikkünk folyamatosan frissül a közel-keleti konfliktus eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×