393.08
366.44
66129.26
Joan Antoni Carrillo Milán, a fehérvár spanyol vezetőedzője a labdarúgó Magyar Kupa elődöntőjének első mérkőzéseként, a koronavírus-járvány miatt zárt kapuk mögött játszott Mezőkövesd Zsóry FC - MOL Fehérvár FC találkozón a mezőkövesdi városi stadionban 2020. május 23-án. A mérkőzés 1-1-es döntetlennel zárult.
Nyitókép: MTI/Czeglédi Zsolt

Két pontjába került a Fehérvárnak Nikolics kihagyott tizenegyese

A MOL Fehérvár idegenben, az Új Hidegkuti Nándor Stadionban 1-1-es döntetlent ért el a Bp. Honvéd ellen. A 28. forduló további két keddi eredménye: Kisvárda–Mezőkövesd 1-1, Újpest FC–Debreceni VSC 3-1.

A Vidi már 4. percben vezetést szerzett Nemanja Nikolics lövésével, s talán el is döntötte volna a találkozót a 18. percben, ha a télen hazatért csatár értékesíti a Mezhgrani kezezése miatt megítélt büntetőt. Így ellenben a második félidőben a kispestiek Ugrai Roland révén ki tudtak egyenlíteni. A sok hiba miatt a vendégek játéka sokáig súlytalannak bizonyult, a felvonás közepén viszont átvették az irányítást, és helyzeteik is adódtak. A cseréknek köszönhetően tempós hajrában Houri vezérletével gyorsabb és pontosabb lett ugyan a Fehérvár, de így sem sikerült három pontot szereznie.

A Fehérvár veretlenségi sorozata már hét mérkőzés óta tart a bajnokságban, négy győzelem mellett harmadszor játszott döntetlent. Az együttes a Honvédtól több mint három éve kapott ki legutóbb, azóta hat győzelem mellett ez volt a harmadik döntetlenje.

Az Újpest szombaton és kedden öt pontot hozott a piros-feketéken. Predrag Rogan vezetőedző továbbra is százszázalékos a csapattal. A lila-fehérek az idény legjobb hazai teljesítményét nyújtották, magabiztosan győzték le 3-1-re a továbbra is az utolsó előtti helyen szerénykedő Debreceni VSC-t. A mezőny legjobbja, Simon Krisztián két gólt is szerzett.

A nap első mérkőzésén a Kisvárda Viana góljával előnybe került, de Nagy Dániel legalább az egyik pontot megmentette az újrakezdés óta tétmérkőzésein még nyeretlen Mezőkövesdnek.

OTP Bank Liga, 28. forduló

Kisvárda Master Good–Mezőkövesd Zsóry FC 1-1 (1-1)

Gólszerzők: Viana (22.), illetve Nagy D. (45+3.)

Kiállítva: Kovácsréti (85.)

Újpest FC–Debreceni VSC 3-1 (1-0)

Gólszerzők: Ristevski (9.), Simon (48., 62.), illetve Heris (59. - öngól)

Bp. Honvéd–MOL Fehérvár 1-1 (0-1)

Gólszerző: Nikolics (4.), illetve Ugrai (63.)

Egy mandátumot szerezhet az EP-választáson a Magyar Szövetség

Ha áprilisban tartották volna az európai parlamenti választást Szlovákiában, akkor azt az ellenzéki Progresszív Szlovákia nyerte volna a szavazatok 27 százalékával. A hármas kormánykoalíció két pártja, a Smer és a Hlas 15, ill. 14 százalékot ért volna el – derült ki a legfrissebb közvéleménykutatás eredményeiből. A felmérés szerint a Magyar Szövetségnek is sikerülne egy képviselőt kijuttatnia Brüsszelbe.

Bóka János az Arénában: igazodás vagy újraegyesítés, ez az unió nagy kérdése

Mi az Európai Uniót egy szerződéses alapokon nyugvó szabályrendszerre épülő együttműködésnek tekintjük, ebbe az állandó közös hitelfelvétel, a közös eladósodás, a fiskális föderalizmus nem fér bele – mondta Bóka János az InfoRádió Aréna című műsorában. Az európai uniós ügyekért felelős miniszter beszélt az EP-választás tétéjéről, az unió jövőjéről és az EU-tagság húszéves mérlegéről is.