392.53
366.02
66729.37
Märcz Tamás, a magyar válogatott szövetségi kapitánya (b3) magyaráz a játékosoknak a férfi vízilabda tornán, a C csoportban játszott Magyarország - Spanyolország mérkőzésen a 18. vizes világbajnokságon a dél-koreai Kvangdzsuban 2019. július 17-én. Balról Pohl Zoltán (9), Hárai Balázs (12), Nagy Viktor (a vízben, háttal), Mezei Tamás (k), Varga Dénes (10), Manhercz Krisztián (3), Sedlmayer Tamás (a vízben, 7) és Angyal Dániel (j).

Varga Dénes visszatért, Magyarország vb-elődöntős

Csodagóllal járult hozzá a magyar válogatott Ausztrália elleni negyeddöntős győzelméhez (10-9) a sérült jobbkezes játékos, Vámos Márton, Nagy Viktor és Zalánki Gergő villanásaival sikerült győzni a lehető legkisebb különbséggel. Elődöntő csütörtökön.

2019.07.23. 09:58

Magyarország-Ausztrália vízilabda-vb-negyeddöntő 10.00

Jó napot kívánunk minden kedves Olvasónknak! Cseh Sándor, a Ferencváros friss BL-győztes edzője a minap - még az Ausztrália-Montenegró negyeddöntő előtt - úgy vélekedett, Ausztráliával jobban járnánk a legjobb négy közé jutásért, aztán be is teljesült a vágya, hiszen a távoli ország legjobbjai viszonylag nagy meglepetésre legyőzték a délszláv gárdát. Azért ne gondolja senki, hogy minden előzmény nélkül történt ez: a magyar válogatott győzelmi szériája épp azóta íródik, hogy a Világliga belgrádi szuperdöntőjében hosszabbításos meccsen elverte az ausztrál - négygólos hátrányból felállva. Persze Elvisz Fatovicsék képesek megalázó vereségekre is: a tavalyi Világkupán még megvert horvátoktól a mostani vb-n 14-4-re kaptak ki. Tavaly négyszer is összecsaptunk Ausztráliával, a hosszabbításos vereségen kívül még egy felkészülési találkozón kikaptunk, és van még egy 10-4-es és egy 9-8-as magyar győzelem. A riói olimpián még 2016-ban 9-9-re zártunk, de 2012-ben, a Kemény-korszak alkonyán is csak egyetlen gól volt a két csapat közti különbség. Märcz Tamás szövetségi kapitány is óva inti a teljes közvéleményt, hogy könnyen hozható negyeddöntőre számítson bárki. Az ausztrál válogatottból Joseph Kayes magyar vizekben is megmártózott már, ahogy Aaron Younger is megállta a helyét a világ egyik legjobb bajnokságában. Lássuk az összecsapást!

2019.07.23. 10:01

I. negyed

1. perc: Az első ráúszást Ausztrália nyerte.

2019.07.23. 10:03

I. negyed

2. perc: egy kihagyott helyzet ott, egy itt. Továbbra is 0-0 az állás.

2019.07.23. 10:05

I. negyed

2. perc: az első ausztrál emberelőny máris gól, mi már kettőt kihagytunk. Ford a gólszerző (0-1).

2019.07.23. 10:07

I. negyed

3. perc: ötmétereshez jutunk, Vámos Márton egyenlít (1-1).

2019.07.23. 10:08

I. negyed

4. perc: második emberhátrányunkban a kapufa van velünk, lehet újra támadni!

2019.07.23. 10:09

I. negyed

5. perc: elkapkodott magyar támadás után elkapkodott ausztrál, újabb magyar támadás végén a góllkirályi címre törő Zalánki Gergő fordít! 2-1

2019.07.23. 10:11

I. negyed

6. perc: kiváló centerezés ausztrál részről, lemaradunk Aaron Youngerről. 2-2

2019.07.23. 10:12

I. negyed

7. perc: már megint lyukas védekezés emberhátrányban, Power a gólszerző. 2-3. Gyanús, hogy túl közelről született...

2019.07.23. 10:13

I. negyed

7. perc: megint elrontunk egy támadást, hátul szerencsére kontrafault, így megint támadhatunk.

2019.07.23. 10:14

I. negyed

8. perc: MANHERCZ KRISZTIÁN NULLSZÖGBŐL! 3-3

2019.07.23. 10:15

I. negyed

Vége a játékrésznek, 3-3. A védekezésünk egyelőre nem tűnik acélosnak, a támadást az ötletesség jellemzi, némi pontatlanság mellett.

2019.07.23. 10:18

II. negyed

1. perc: a ráúszás megint nem a miénk, de a játékvezetőktől gyorsan visszakapjuk a labdát. Elöl aztán Bátori Bence pontatlan.

2019.07.23. 10:19

II. negyed

2. perc: elrontott pöcizés ausztrál oldalon, újabb magyar támadás, Jansik Szilárd kapásoldalról, megint mi vezetünk! 4-3. Verrasztó Evelyn Európa-bajnok úszó tapsol a lelátón.

2019.07.23. 10:21

II. negyed

3. perc: Edwards bebirkózza... 4-4

2019.07.23. 10:22

II. negyed

3. perc: és máris 4-5... Nagy Viktor nem tud védeni (csak majdnem) egy átemelést. Edwards javít.

2019.07.23. 10:24

II. negyed

4. perc: háromszor is lőhetünk emberelőnyös helyzetben (talán jöhetett volna ötméteres), nincs gól. Az ellentámadáskor Tavocsi időt kér Ausztráliának a "plusz kettőhöz".

2019.07.23. 10:25

II. negyed

5. perc: Roach bepöcizi... 4-6...

2019.07.23. 10:27

II. negyed

5. perc: hiába lődözünk, káprázatos ausztrál védekezés. A sérült Varga Dénes a vízben!

2019.07.23. 10:28

II. negyed

5. perc: magyar időkérés. Varga Dénest eddig rejtegette Märcz Tamás.

2019.07.23. 10:29

II. negyed

6. perc: Manhercz nem pontos... de az ausztrálok sem, mi jövünk megint, továbbra is 4-6.

2019.07.23. 10:30

II. negyed

7. perc: Nagy Viktor óriásit véd egy centerezés után, Kemény Dénes, Dr. Molnár Tamás és Wladár Sándor úszóelnök tapsol.

2019.07.23. 10:31

II. negyed

8. perc: sokat vártunk erre... Vámos Márton emberelőnyből! 5-6.

2019.07.23. 10:32

II. negyed

8. perc: Ausztrália pontatlankodik, de nincs már idő, a félidőben 5-6. Nehéz lesz ez. Sok a pontatlanság elöl, és hátul sem zár a retesz rendesen.

2019.07.23. 10:36

III. negyed

1. perc: emberelőnyben elhozzuk a labdát, Zalánki belövi, 6-6, minden kezdődik elölről!

2019.07.23. 10:38

III. negyed

2. perc: sok a kapkodás, Nagy Viktor pedig megint nagyon fontos pillanatban véd. A magyar ellentámadás végén Märcz kapitány tombolva reklamál.

2019.07.23. 10:39

III. negyed

3. perc: próbáljuk gyorsan felvinni a labdát, annyit érünk el, hogy Edwards kipontozódik, de nincs gól. 6-6 marad.

2019.07.23. 10:40

III. negyed

4. perc: újabb magyar emberhátrány, húzásból Joe Kayes, a montenegrói meccs hőse.

2019.07.23. 10:41

III. negyed

5. perc: Csodagól a sérült Varga Dénestől - a Holdról a hosszú felsőbe! 7-7

2019.07.23. 10:43

III. negyed

5. perc: Sedlmayer bedobta, másodszor vezetünk! 8-7.

2019.07.23. 10:44

III. negyed

6. perc: hogy ne örüljünk, Sedlmayer Tamás kipontozódik.

2019.07.23. 10:45

III. negyed

7. perc: kihagyott helyzet ott is, itt is.

2019.07.23. 10:46

III. negyed

8. perc: 15 másodperccel a vége előtt támadhattunk volna a plusz kettőért, de érjük be annyival, hogy 3-1-gyel miénk a harmadik negyed, 8-7 az utolsó negyed előtt. Gyorsult a magyar csapat játéka, ami jó jel.

2019.07.23. 10:49

IV. negyed

1. perc: Ausztrália nyeri a ráúszási versenyt 3-1-re. Kiváló védekezés, magyar ellentámadás jön.

2019.07.23. 10:51

IV. negyed

2. perc: újabb végleges kiállítás Ausztráliánál, George Ford végleg kiáll, Zalánki Gergely 9-7-re alakítja az állást.

2019.07.23. 10:52

IV. negyed

2. perc: Roach kettős emberelőnyben a kézerdő alatt. 9-8.

2019.07.23. 10:53

IV. negyed

3. Zalánki kapkod most, egyenlíthet Ausztrália. NAGY VIKTOR VÉD!

2019.07.23. 10:54

IV. negyed

4. perc: majdnem lejárt a támadóidő, már nem volt idő egy normális magyar lövésre, így megint ausztrál egyenlítési esély. Nagy Viktor megint véd - ezúttal egy ausztrál csavart.

2019.07.23. 10:55

IV. negyed

5. perc: Vámos Márton bele az első blokkoló kézbe... marad a 9-8. A túloldalon Nagy Viktor megint leszed egy nagy lövést, de elöl a kapkodás az úr most.

2019.07.23. 10:56

IV. negyed

5. perc: ausztrál időkérés. Emberelőnyben folytatják az ausztrálok. Manhercz áll kint.

2019.07.23. 10:57

IV. negyed

6. perc: elrontották az emberelőnyt, középre jött a lövés Nagy Viktornak, megy a puszi a labdának. 9-8 ide továbbra is.

2019.07.23. 10:58

IV. negyed

7. perc: Vámos Márton szorongatott helyzetből, talán feleslegesen vállalkozik.

2019.07.23. 10:59

IV. negyed

7. perc: megint emberelőnyös ausztrál támadás, centergól Kayestől. 9-9

2019.07.23. 11:01

IV. negyed

8. perc: az utolsó minutum egy elrontott magyar támadással kezdődött, majd egy támadásnyi időt ki nem használva az ausztrálok elrontják, azonnali magyar időkérés!

2019.07.23. 11:02

IV. negyed

8. perc: VÁMOS MÁRTON DÖNT AZONNAL! 10-9! Jogosan ünepli magát. Elődöntős a magyar válogatott. Az olasz-görög győztesével játszunk a döntőbe jutásért, a másik ágon spanyol-horvát lesz két nap múlva.

Döntött a kormány: három kérdésben is módosítják az alaptörvényt

Megszűnik az igazságügyi miniszteri ellenjegyzés a kegyelmi ügyekben, viszont kiskorúkat érintő ügyekben nem lehet majd kegyelmet adni – jelentette be a Kormányinfón Gulyás Gergely, a Miniszterelnökséget vezető miniszter. Két további kérdésben is módosul az alaptörvény. Május 8-én Budapestre látogat a kínai elnök.