Infostart.hu
eur:
355.56
usd:
311.49
bux:
142467.45
2026. július 12. vasárnap Dalma, Izabella
Nyitókép: pixabay

Új orvosigazgatója van a közismert kórháznak

Új orvosigazgatója van a Markusovszky Egyetemi Oktatókórháznak: dr. Király István.

Új orvosigazgatója van a Markusovszky Egyetemi Oktatókórháznak - értesült a vaol.hu. Amikor erre rákérdeztek az intézményél azt a választ kapták, hogy "a Vas Vármegyei Markusovszky Egyetemi Oktatókórház főigazgatója, dr. Lippai Norbert javaslatára Dr. Révész János országos kórház-főigazgató 2025. április 1-jével orvosigazgatóvá nevezte ki dr. Király István radiológus szakorvost, aki új megbízásáig a Központi Radiológiai Osztály osztályvezető főorvosa volt. Király István előtt a pozíciót dr. Stánitz Éva látta el, főigazgatói kinevezése megszűnéséig.

A főigazgatót feladatainak ellátásában közvetlenül három vezetőhelyettes (gazdasági igazgató, orvosigazgató, ápolási igazgató) és további szakterületi vezetők segítik. Ők alkotják a kórház menedzsmentjét”.

Életrajz

Dr. Király István a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Karán diplomázott 1990-ben. Radiológus szakvizsgáját 1995-ben, intervenciós radiológia licenszvizsgáját 2019-ben szerezte meg. Első munkahelye a Vas Vármegyei Markusovszky Egyetemi Oktatókórház volt, ahol a Központi Radiológia Osztályon kezdett dolgozni. 2000-től adjunktus, 2005-től főorvos, 2006-tól az Intervenciós és Kardiovaszkuláris Radiológiai Osztály osztályvezető főorvosa. 2009-2010 között a Soproni Erzsébet Oktató Kórház és Rehabilitációs Intézet Radiológiai Osztályának osztályvezető főorvosa. 2011-től igazgatói kinevezéséig a Központi Radiológiai Osztály osztályvezető főorvosa. 2020-tól regionális szakfelügyelő főorvos.

2002-től 2007-ig a Szombathelyi Orvosi Kamara elnöke, 2007-től 2010-ig a Vas Megyei Területi Orvosi Kamara alelnöke. A Magyar Cardiovasculáris és Intervenciós Radiológiai Társaság (MACIRT) alapító tagja.

Címlapról ajánljuk
Zöld légitársaságok temetője – tanulságos bukások

Zöld légitársaságok temetője – tanulságos bukások

A zöld repülésben a jövő mindig szebb a befektetőknek szóló előadásokban, mint a kifutópályán. Egy elektromos repülőgép látványterve nem mesél potenciális tanúsítási kockázatokról, beszállítói problémákról, elfogyó befektetői pénzekről. Ám a Maeve, az Eviation, a Universal Hydrogen vagy a Lilium története azt mutatja, hogy a környezetbarát repülés legnagyobb kérdése nem az, hogy ki álmodik szebb jövőt.

„Elértük a vendégek teherviselő képességének határát” – drágább, de egyben gyengébb is az idei strandszezon

A munkabérek és az energiaárak emelkedését érvényesíteni kellett a strandjegyek árában, ez a fő oka annak, hogy átlagosan 10 százalékkal drágultak a belépők – mondta az InfoRádióban a Magyar Fürdőszövetség főtitkára. Balogh Zoltán kitért arra is, hogy a víz- és csatornadíjak év közben emelkedtek, ami korábban nem volt jellemző, az üzemeltetőknek viszont ezt is figyelembe kell venniük az árak meghatározásánál.
Zelenszkij leváltja a miniszterelnököt, kiszivárgott egy hatalmas megrendelés - Háborús híreink vasárnap

Zelenszkij leváltja a miniszterelnököt, kiszivárgott egy hatalmas megrendelés - Háborús híreink vasárnap

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök vasárnap bejelentette, hogy Julija Szviridenko miniszterelnök leváltását javasolja, a kormány átalakítását pedig a parlamenttel közösen hajtják végre. Az átszervezés részeként kiemelt cél az Egyesült Államokkal, az Európai Unióval és a szomszédos országokkal – köztük Magyarországgal és Lengyelországgal – való kapcsolatok megerősítése. Eközben egy, az ügyet ismerő forrás szerint Németország 50 ezer támadódrón beszerzését finanszírozza Ukrajna számára, ami az egyik legnagyobb ismert nyugati kormányzati drónmegrendelés Kijev részére.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×