390.25
364.32
0
2024. május 2. csütörtök Zsigmond
Nagy Viktor (b) a férfi vízilabda tornán, a C csoportban játszott Magyarország - Spanyolország mérkőzésen a 18. vizes világbajnokságon a dél-koreai Kvangdzsuban 2019. július 17-én.

Csak rohantunk Olaszország után, vb-bronzmeccset játszik a férfiválogatott is

A kvangdzsui vizes-vb férfi vízilabdatornáján Olaszország-Magyarország 12-10. Ez történt a mérkőzésen.

2019.07.25. 09:55

Magyar-olasz 11.30

Jó napot kívánunk! Sokakban élénken él 2012. augusztus nyolcadika, amikor háromszoros olimpiai bajnok Kemény-csapat a negyedik olimpián a negyeddöntőben Olaszország ellen medencébe ugrott, és viszonylag simán (11-9) kikapott. Abban az órában a Kemény Dénes-korszak véget ért, az edző vízilabda-szövetségi elnök lett, a kormányhoz pedig legkarizmatikusabb játékosa, Benedek Tibor ült és nyert bombameglepetésre világbajnoki aranyat a csapattal egy évvel később. Az eredményt mindenki a helyén kezelte, hisz olimpiai utáni évben mindig keszekuszák az erőviszonyok vízilabdában, a legjobbak is keresik az új ciklus megfelelő embereit, akikre négy éven keresztül számíthatnak. Azóta már Benedek Tibor kapitánykodásának is vége - ahogy a szövetség elnöke sem Kemény Dénes már, hanem másik exjátékosa, Vári Attila -, az őt követő kapitány Märcz Tamás iránt most töretlen a bizalom. Az utóbbi években már nem sikerült uralkodóvá válnia a magyar válogatottnak, sőt, mint arra a kapitány is rámutatott az Ausztrália elleni negyeddöntő után, vége annak a korszaknak, hogy 3-4 esélyes csapat osztja el maga között az érmeket. Való igaz, Szerbia - a spanyoloknak hála - nem került négy közé, ahogy Amerika és Montenegró már a nyolcban sem volt, Oroszország pedig ki sem jutott a kvangdzsui világbajnokságra. No de vissza a mieinkhez, illetve ellenfelünkhöz: leginkább tartani a délszláv csapatokon kívül biztosan az olaszoktól kellett a torna előtt, aztán gyenge csoportellenfelek után nehezen pörögtek fel a görögök ellen és alig sikerült nyerniük (7-6). Bízhatnak ugyanakkor a magyarok elleni közelmúltban, tavaly 5, illetve 7 góllal is volt, hogy jobbak voltak az itáliaiak (Európa-kupa, Eb). Az idei Európa Kupán minimális különbséggel, centerproblémákkal viszont sikerült nyerni (érdekesség: ugyanaz a négy csapat jutott a legjobb négy közé, mint most), és most bár Varga Dénes - legjobbunk - sérülten nyilván nem tölthet túl sok időt a medencében, lehet bízni abban, hogy a magyar csapat már két komoly erőpróbán is túlvan a vb-n, illetve a lelátóról együtt nézte az olasz-görög negyeddöntőt. Tartsanak velünk!

2019.07.25. 11:31

I. negyed

1. perc: Varga Dénes a kezdőben. Az első ráúszás az olaszoké. Sedlmayer kikapott.

2019.07.25. 11:32

I. negyed

1. perc: Aicardi eltüntetése után Jansik Szilárdot azonnal kiküldik, Di Fulvióé az első gól (0-1).

2019.07.25. 11:34

I. negyed

2. perc: Hárai Balázst lenyomják, de nincs kiállítás, újabb olasz támadás 0-1-nél. A támadóidő végén újabb előnyt kapnak az olaszok, Hárait küldik ki. Exhenique fölépattintja.

2019.07.25. 11:35

I. negyed

3. perc: Mezey Tamás harcol ki emberelőnyt, Pohl Zoltán egyenlít azonnal egy gyors összjáték után. 1-1

2019.07.25. 11:36

I. negyed

3. perc: tökéletes védekezés után Angyal elöl mellédobja.

2019.07.25. 11:37

I. negyed

4. perc: Di Fulvio veszedelmes lövése a blokkról kimegy, marad az 1-1, mi jövünk, jön az emberelőny is, és Sedlmayer gyors gólja. 2-1!

2019.07.25. 11:38

I. negyed

5. perc: Nagy Viktor segít be védekezésben, el is rontják az olasz centerezést, Háraihoz azonban nem jut el a labda elöl.

2019.07.25. 11:39

I. negyed

5. perc: Di Fulvio olyan gólt tapaszt, hogy beszorítja a labdát a háló és a vas. 2-2

2019.07.25. 11:40

I. negyed

6. perc: Hárai Balázsról kiállítanak, Manhercz Krisztián közelről gyönyörű gólt lő a kezek közt. 3-2

2019.07.25. 11:41

I. negyed

6. perc: Bodegasról állítják ki Pohl Zoltánt, de hiába, emberhátrányban is jó helyen vannak a kezek. Marad a 3-2 ide!

2019.07.25. 11:42

I. negyed

7. perc: Di Fulvio kiállítása után Vámos azonnal bombáz, 4-2. Kiváló a magyar támadójáték!

2019.07.25. 11:44

I. negyed

8. perc: Bodegas centerből és előnyből csak a blokkba lövik, a védekezés sem rosszabb! Marad a 4-2. A negyed utolsó támadását hosszan vezethetjük, de már marad a 4-2.

2019.07.25. 11:45

Érdekesség

Az olasz válogatott még egyszer sem kapott 7 gólnál többet egy mérkőzésen a világbajnokságon, most több mint a felét megkapták egyetlen negyed alatt. Egyelőre jók vagyunk elöl és hátul is.

2019.07.25. 11:47

II. negyed

1. perc: a ráúszás Figliolié. Az első támadásból az olaszok azonnal emberlőnyös gólt szereznek. Echenique, 4-3. Elöl kontrát fújnak, egy perc alatt semmivé válik az előny, Echenique megint. 4-4.

2019.07.25. 11:50

II. negyed

2. perc: Hárai Balázs centerben telibe lövi a kapust. Visszakapjuk a labdát, emberelőny is jön, de kapufa a vége. És megint egy olasz gól, akcióból (Di Fulvio, 4-5).

2019.07.25. 11:52

II. negyed

3. perc: két perc alatt 3 gólt kaptunk, és nem lőttünk egyet sem... nagyon hullámzik a mérkőzés, ráadásul a támadásunk magyar kiállítással végződik. Echenique révén 4-6. Tarthatatlan ő és Fulvio.

2019.07.25. 11:53

II. negyed

4. perc: Zalánki Gergő gólja nagyon kellett... 5-6. Bomba a javából, kapufával együtt.

2019.07.25. 11:55

II. negyed

4. perc: Bodegas gólt lő, videóznak, hátha nem volt bent, de bent volt. 5-7.

2019.07.25. 11:57

II. negyed

5. perc: Mezey ellen kontrafault elöl. Nagyon nagy kár. De elöl az olaszok is fegyelmezetlenek (Aicardi), aztán Sedlmayer és Jansik is pontatlan. Figlioli lövését aztán védi Nagy Viktor, így megint a miénk a labda 5-7-nél.

2019.07.25. 11:58

II. negyed

6. perc: túlságosan kockázatos centerpassz után megint Echeniquéék jönnek. Közben kapust cseréltünk, Vogel Soma a kapuban.

2019.07.25. 12:00

II. negyed

7. perc: lejár az olasz támadóidő, az ezt követő magyar támadás pontatlan lövéssel végződik, de Manhercz előnyt harcol ki, Bátori kétszer is ront... marad az 5-7 már "órák óta".

II. negyed

8. perc: 12 másodperccel a vége előtt támadhattunk, de inkább jön egy hosszú pihenő, 5-7 a félidőben.

2019.07.25. 12:03

Álomkezdés után...

...Echenique és Di Fulvio révén leforrázták az olaszok a magyar csapatot, 5-1-re nyerve a második negyedet.

2019.07.25. 12:05

III. negyed

1. perc: Manhercz elveszíti a ráúszást. Vogel Soma marad Nagy Viktor helyett a kapuban, úgy tűnik, megsérült egy lövésnél. Emberelőnyös magyar támadás bő fél perc után, Jansik nagyon nagy helyzetben, emberelőnyben pattint fölé.

2019.07.25. 12:06

III. negyed

2. perc: Vogel véd hátul, marad az 5-7. De az olaszok egyszer csak kapnak az olaszok, Di Fulvio szétforgácsolja a kapufát szerencsére.

2019.07.25. 12:07

III. negyed

3. perc: Jansik megint előnyben választ rossz megoldást... határtalan már az önbizalma De Lungo kapusnak.

2019.07.25. 12:08

III. negyed

4. perc: Varga Dénes indít egy akciót, Hárai centerből, akcióból talál, becsúszik a labda, 6-7!

2019.07.25. 12:09

III. negyed

5. perc: Figlioli mellépattint emberelőnyben, nincs még olasz gól a negyedben. Egyenlíthetünk!

2019.07.25. 12:10

III. negyed

5. perc: Bátori feleslegesen túl bátor, marad a 6-7.

2019.07.25. 12:11

III. negyed

6. perc: Vogel Soma véd a kapufára, újabb akció a 7-7-ért, most magyar kapufa, marad a 6-7.

2019.07.25. 12:12

III. negyed

6. perc: Vogel megint véd, ezúttal Aicardi lő rosszul. Megint esély az egyenlítésre.

III. negyed

7. perc: magyar emberelőny és időkérés...

2019.07.25. 12:14

III. negyed

7. perc: a legszebb éveket idéző, labdaszárítós magyar támadás végén Angyal lő centergólt. 7-7!

2019.07.25. 12:15

III. negyed

8. perc: Varga állíttatja ki magát, hogy ne a centereink egyike pontozódjon ki, erre Figari betalál, 7-8.

2019.07.25. 12:17

III. negyed

8. perc: fél perccel a vége előtt magyar kontra, olasz esély a plusz kettőre... magyar kiállítás, majd miután nem engedjük elvégezni a szabaddobást, a szabályoknak megfelelően dobnak egy ötöst. 9-7 oda a záró negyed előtt. Pedig olyan jól indult a negyed...

2019.07.25. 12:21

IV. negyed

1. perc: emberhátrányban kezdi a negyedet Olaszország, ráúszást követően meg is van a labda, VÁMOS-BOMBAGÓL! 8-9. (Figlioli első ráúszásvesztése.)

2019.07.25. 12:24

IV. negyed

2. perc: olasz előny, Varga Dénes lelop egy labdát! Megint az egyenlítésért megyünk. Egy elrontott lövés után emberelőny is jön, de jansikhoz nem jut el a kulcspassz, megint egy hatalmas elpackázott esély... 8-9.

IV. negyed

3. perc: Vogel Soma védi Aicardi csavarját, gyors olasz kiállítás és magyar időkérés. Nagyon fontos pillanata a mérkőzésnek, 5 perc van hátra. A 10-es figura jön.

2019.07.25. 12:26

IV. negyed

4. perc: magyar időkérés után indul tehát a figura. Két Vámos-lövés után Bátori megint csak a kapufára puffant. Újabb elmaradt esély az egyenlítésre.

2019.07.25. 12:27

IV. negyed

4. perc: olasz időkérés, miután Echenique harcol ki emberelőnyt. Ha belövik, hatalmas lépést tesznek a győzelem felé, bár egyszer már visszajöttünk mínusz kettőről (ők is).

2019.07.25. 12:28

IV. negyed

4. perc: gyönyörű olasz támadás végén 10-8 oda. Figari a gólszerző.

2019.07.25. 12:29

IV. negyed

5. perc: egy fél félidő van felállni. ZALÁNKI ÓRIÁSI MESSZESÉGBŐL! 9-10!

2019.07.25. 12:31

IV. negyed

5. perc: Echenique "fél óráig" lóbált, majd miután visszasüllyedt a vízre, bepakolta a rövidbe a labdát... 9-11. Profi munka sajnos.

2019.07.25. 12:32

IV. negyed

6. perc: Mezeybe rúgnak bele, magyar emberelőny, Angyal gólt lő, de videóznak... megadják! 10-11!

2019.07.25. 12:34

IV. negyed

6. perc: két és fél perccel a vége előtt olasz támadás és egy gólos előny. És emberelőny is: gyönyörű magyar blokk!

2019.07.25. 12:35

IV. negyed

7. perc: visszapattan az olaszokhoz, Luongo azonnal kapcsol és máris megint 2 közte, 10-12...

2019.07.25. 12:36

IV. negyed

8. perc: Zalánki Gergő kapufát lő, innentől ez a meccs elment. 10-12.

2019.07.25. 12:38

IV. negyed

8. perc: még egy magyar kihagyott helyzet, magyar-horvát bronzmeccs lesz szombaton, pénteken pedig a női tornán ugyanígy a bronzért (reggel 10-kor itteni idő szerint) magyar-ausztrál.