eur:
411.68
usd:
395.29
bux:
79551.8
2024. november 24. vasárnap Emma
Nyitókép: Szijjártó Péter/Twitter

Szijjártó Péter: „jeleztük az orosz félnek, a háború rossz, fejezzék be!” – videó

A külgazdasági és külügyminiszter a CNBC-nek adott interjút, amiben többek között az ukrajnai háborúról, az uniós szankciókról, valamint az uniós forrásokról is beszélt.

A külügyminiszter szerint az első szankciós csomagról szóló tárgyalásokkor az volt az elvárásuk, hogy azok térdre fogják kényszerítik az orosz gazdaságot és a háború rövidesen véget fog érni. Úgy véli, hogy ez azonban nem így történt, mivel az orosz gazdaság nem térdelt le, a háború nem közeledik a végéhez, és Európa gazdasága jobban szenved a szankcióktól, mint az orosz gazdaság.

„Tehát ha pragmatikus módon szemléljük és nem politikai vagy ideológiai módon, hogy mi volt a szankciók hatása, akkor látható, hogy a szankciók károsabbak Európára nézve, mint Oroszország számára. Ezért nem szabadna a szankciók vonalán tovább haladnunk, mert egész egyszerűen nem feleltek meg a hozzájuk fűzött elvárásoknak és céloknak” – idézi az Index Szijjártó Péter szavait.

A tárcavezető az ukrajnai háborúval kapcsolatban újfent hangsúlyozta, hogy Magyarország egyértelműen elítéli azt, és kiállnak Ukrajna mellett, és kiemelte, hogy mindenkinek tiszteletben kell tartania egy másik ország területi integritását és szuverenitását.

„Ez a háború rossz. Ezt már egyértelművé tettem az orosz félnek is, amikor tárgyaltunk, hogy ez rossz, és fejezzék be.

(…) Békét akarunk, de a kérdés az, hogy a szankciók segítettek-e nekünk, hogy közelebb kerüljünk a békéhez. Én azt hiszem, nem segítettek – mondta Szijjártó Péter, megjegyezve azt is, hogy „ha tönkretesszük a saját gazdaságainkat, akkor nem leszünk abban a helyzetben, hogy segítsük Ukrajna újjáépítését”.

A tárcavezető az uniós pénzekkel kapcsolatban úgy fogalmazott, hogy azokat politikai és nem jogi okok miatt tartják vissza, mert „Brüsszel gyűlöli, hogy egy fősodorral szembemenő, jobboldali, hazafias, kereszténydemokrata kormány van Magyarországon immár több mint tizenkét éve, amely továbbra is sikeres”.

Arra a kérdésre, hogy mindezek ellenére Magyarország továbbra is az unió tagja marad-e, a magyar külügyminiszter azt válaszolta, hogy természetesen. „Büszke tagjai vagyunk az Európai Uniónak. Részt veszünk azokban a vitákban, amelyek arról szólnak, hogyan tegyük Európát, az Európai Uniót erősebbé. De két megközelítés létezik: az egyik az Európai Unió jövőjét az Európai Egyesült Államokban látja, ezt mindenképpen ellenezzük.”

A tárcavezető hozzátette, szerintük az Európai Unió akkor lesz erős, ha maguk a tagállamok erősek, és elmondta, hogy a brüsszeli intézményekkel folytatott vitáik pusztán politikai jellegűek.

Címlapról ajánljuk

Demkó Attila: az orosz–ukrán háború legvéresebb szakasza következik

A lehetséges tárgyalások előtt várható a háború legrosszabb szakasza – mondta az InfoRádióban a biztonságpolitikai szakértő, miután Ukrajna nyugati rakétákat lőtt ki Oroszországra, az pedig minden korábbinál keményebb válaszlépésekkel fenyegetőzik, sőt egyet már végre is hajtott Dnyipro városával szemben.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
Oltáskritikus vezetőt nevez ki a járványügy élére Donald Trump

Oltáskritikus vezetőt nevez ki a járványügy élére Donald Trump

Az Egyesült Államok következő elnöke, Donald Trump bejelentette, hogy Martin Makary sebészt és írót jelöli az Élelmiszer- és Gyógyszerügyi Hivatal (FDA) élére. Az FDA a világ egyik legbefolyásosabb gyógyszerügyi szabályozó hatósága, több mint 7 milliárd dolláros éves költségvetéssel. Makary kinevezése jelentős változásokat hozhat az amerikai egészségügyi rendszerben, különös tekintettel a gyógyszeripari szabályozásokra és az orvosi gyakorlatokra. A szakértő ellentmondásos figurája a járványügynek, mert egyszerre harcol a gyógyszertúlhasználat ellen, másrészt a vakcinák kötelezővé tételét is ellenzi.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×