eur:
394.29
usd:
370.44
bux:
65674.41
2024. április 19. péntek Emma
Koronavírustesztre várakozók sorakoznak a marseille-i La Timone kórház előtt 2020. március 23-án. A francia parlament az előző nap elfogadta azt a törvényjavaslatot, amely alapján lehetővé válik a két hónapos egészségügyi rendkívüli állapot kihirdetése a koronavírus-járvány idejére.
Nyitókép: MTI/AP/Daniel Cole

Koronavírus: leállítja a vendéglátást egy európai nagyváros

A második legnagyobb francia városról van szó, azonnal bezárják a vendéglátóhelyeket.

Újabb korlátozó intézkedéseket jelentett be a koronavírus-járvány megfékezésére szerda este a francia kormány: az ország második legnagyobb városában, a délkeleti Marseille-ben azonnali hatállyal bezárnak a vendéglátóhelyek, míg további 11 nagyvárosban, köztük Párizsban úgynevezett megerősített riasztási állapot lép életbe helyi korlátozásokkal.

"A helyzet folyamatosan romlik egyes országrészekben, és az egészségügyi ellátórendszer leterheltsége újabb intézkedéseket követel" - fogalmazott Olivier Véran egészségügyi miniszter Párizsban tartott sajtótájékoztatóján, emlékeztetve arra, hogy minden mutató (napi esetszám, kórházi betegek és elhunytak száma) napok óta fokozatosan emelkedik.

A miniszter bejelentette, hogy Marseille-en kívül a tengerentúli Guadeloupe szigetét is maximális riasztási övezetbe sorolta a kormány. Ez a legmagasabb riasztási szint a kijárási korlátozásokat is lehetővé tevő egészségügyi rendkívüli helyzet előtt.

Megerősített riasztási állapotot léptetett életbe a kormány 11 nagyvárosban, köztük a fővárosban is, és ennek értelmében a bároknak és kávéházaknak este 10 órakor be kell zárniuk,

az éttermek viszont megszokott nyitvatartás szerint üzemelhetnek, a sportklubok és egyesületi tevékenységekre fenntartott helyiségek hétfőtől nem nyithatnak ki.

Az érintett nagyvárosokban (Bordeaux, Lyon, Nizza, Lille, Toulouse, Saint-Etienne, Rennes, Párizs, Rouen, Grenoble és Montpellier) tíz főben korlátozta a kormány a gyülekezést a közterületeken, a szervezett rendezvényeken az eddigi 5 ezerről ezerre csökken a maximális résztvevők száma.

"Még van idő cselekedni,

a mostani intézkedések célja, hogy megállítsuk ezt a folyamatot" - hangsúlyozta a tárcavezető az egészségügyi előírások (maszkviselés, távolságtartás, kézfertőtlenítés) betartására, valamint a családi és baráti rendezvények elkerülésére kérve a franciákat. Olivier Véran otthoni munkavégzést javasolt mindenkinek, aki megteheti, s az idősotthonokban is megerősített óvintézkedéseket kért.

Az egészségügyi minisztérium adatai szerint az elmúlt 24 órában 13 072 új fertőzöttet regisztráltak, a pozitív tesztek aránya elérte a 6,2 százalékot országosan, Marseille-ben és Párizsban már 10 százalék. A kórházakban jelenleg csaknem 6 ezer Covid-19-fertőzésben szenvedő beteget ápolnak, naponta több mint hatszáz betegfelvétel történik, közülük megközelítően százan kerülnek intenzív osztályra. Jelenleg 675 fertőzött van intenzív osztályon, 24-gyel több, mint kedden. Az elhunytak száma 43-mal 31 459-re emelkedett az elmúlt 24 órában.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
Lefordultak az amerikai indexek

Lefordultak az amerikai indexek

Gazdasági információk tekintetében ma az amerikai lakáspiacról közölnek újabb adatot, ez a monetáris politikai kilátások szempontjából lehet érdekes. A héten eddig kedvezőtlenül alakulnak a részvénypiaci folyamatok, elsősorban az Izrael és Irán közötti konfliktus fokozódása nyomta rá a bélyegét a hangulatra, emellett továbbra is ott vannak a ragadós amerikai inflációval kapcsolatos aggályok, amelyek azt a narratívát erősítik, hogy akár hosszabb ideig maradhat a magas kamatszint. A magyar tőzsde ma esett, az európaiak viszont pluszban zártak. A tengerentúlon egyelőre esés látszik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×