eur:
401.37
usd:
365.71
bux:
73411.75
2024. október 5. szombat Aurél
Judith Sargentini, a zöld párti frakció holland képviselője (j) felszólal az Európai Parlament vitáján 2018. szeptember 11-én. Balra Orbán Viktor miniszterelnök, mögötte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter (b) és Rogán Antal, a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter (b2).
Nyitókép: MTI Fotó: Miniszterelnöki Sajtóiroda / Szecsődi Balázs

Ausztria térfelén a labda, elkezdődött a Magyarországgal szembeni eljárás

Megkapta az Európai Unió soros osztrák elnöksége az Európai Parlament elnökének levelét, amiben a képviselőtestület a 7-es cikk szerinti eljárás megindítását kezdeményezi Magyarország ellen - írja a BruxInfo.

Kézhez kapta az EU soros osztrák elnöksége kedden Antonio Tajani, az Európai Parlament elnökének levelét, amiben az a Magyarországgal szembeni 7-es cikk szerinti eljárás kezdeményezéséről tájékoztatja a Tanácsot – jelentette be az európai ügyekért felelős osztrák miniszter a Sargentini-jelentés múlt heti, több mint kétharmados megszavazása után.

„Nagyon professzionális módon kívánunk eljárni.

Alaposan megvizsgáljuk a dossziét, de túl korai lenne még megmondani, hogy mikor keríthetünk sort az első meghallgatásra”

- jelentette ki Gernot Blümel a BruxInfo kérdésére válaszolva.

Frans Timmermans, a Bizottság jogállami kérdésekért is felelős első alelnöke – aki az általános ügyek tanácsának keddi ülését követően nyilatkozott a sajtónak – valószínűnek nevezte, hogy a Tanács meg fogja keresni és be fogja vonni a Bizottságot a Budapesttel szemben indítandó eljárásba is, jóllehet, a lengyel ügytől eltérően az Európai Parlament volt a kezdeményező.

A BruxInfo korábban arról értesült, hogy Donald Tusk, az Európai Tanács elnöke nem szándékozik vitát nyitni a szerdai és csütörtöki informális EU-csúcson, Salzburgban a jogállami kérdésekről.

A magyar kormány már jelezte, hogy az Európai Bírósághoz fordul jogorvoslatért.Gulyás Gergely, a Miniszterelnökséget vezető miniszter hétfőn arra hivatkozott, hogy a Lisszaboni Szerződéssel ellentétes módon a tartózkodó szavazatok figyelmen kívül hagyásával született kétharmados többség. Mint mondta, az unió alapszerződésének 263. szakasza egyértelműen fogalmaz, amikor kimondja, a leadott szavazatok kétharmadára van szükség ahhoz, hogy az eljárás megnyugtató legyen, és mivel ez hiányzott, ezért tévesen állapították meg az eredményt és nincs szükség az eljárás folytatására. A kormány emellett tájékoztató kampányt kezd.

Címlapról ajánljuk

Aggasztó ütemben öregszik a magyar társadalom, nagy bajokat okozhat ez a betegség

Néhány évtizeden belül a társadalom egyharmada 65 éven felüli lesz, így a családok mellett a szociális és egészségügyi ellátórendszernek is fel kell készülnie arra, hogy nagyobb feladatot jelent majd a demens betegek gondozása – mondta az InfoRádióban Beneda Attila család- és népesedéspolitikáért felelős helyettes államtitkár.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.10.07. hétfő, 18:00
Karácsony Gergely
Budapest főpolgármestere
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×