eur:
389.49
usd:
361.89
bux:
68002.24
2024. május 4. szombat Flórián, Mónika

Kiderült, hogyan maradhatott tíz évig hatalmon Tony Blair

George Bush miatt maradt olyan hosszú ideig a miniszterelnöki székben Tony Blair, mivel a korábbi amerikai elnöknek "komoly kétségei" voltak Gordon Brown alkalmasságát illetően.

Tony Blairt 1997-ben választották meg Nagy-Britannia miniszterelnökévé, és egészen 2007-ig maradt a londoni kormányfői rezidencia, a Downing Street 10 lakója. A Daily Mail cikke szerint nem véletlen, hogy Blair nem adta át a hatalmat párttársának, az akkori pénzügyminiszternek, ugyanis George Bush nem látta volna szívesen Gordon Brownt kormányfőként.

A Fehér Ház 2006-ban állítólag arra figyelmeztetett, hogy "sok probléma" lehet, ha együtt kellene dolgozni Brownnal. Még ebben az évben Blair bejelentette, hogy 2008-ig (vagyis az amerikai elnökválasztás évéig) marad miniszterelnök.

A brit Munkáspártban azonban a Gordon Brownt támogató csoport puccsot hajtott vége Blair ellen, aki már 2007 júliusában arra kényszerült, hogy átadja a hatalmat Brownnak, akit arra figyelmeztetett: legyen kevésbé konfrontatív a vezető amerikai politikusokkal.

Az új brit kormányfő azonban nem fogadta meg a tanácsot, mert a kiszivárgott hírek szerint Brown első találkozója Bushsal "goromba és konfrontatív" volt. "Miután Gordon találkozott Condoleezza Rice-szal, az akkori amerikai külügyminiszter panaszkodott a Fehér Háznak a kormányfő viselkedése miatt" - nyilatkozta az egyik munkáspárti politikus, aki hozzátette: a Downing Street folyamatosan kapta az üzeneteket Washingtonból Blair lemondása előtt, hogy komoly kétségek vannak Gordon Brown hatalomátvételével kapcsolatban.

Címlapról ajánljuk
Cservák Csaba: a júniusi választás anyagilag is fontos lehet a pártoknak

Cservák Csaba: a júniusi választás anyagilag is fontos lehet a pártoknak

Anyagi szempontból is fontos az ellenzéki pártoknak, hogy jól szerepeljenek az idei európai parlamenti és önkormányzati választáson, mert azzal növelik az esélyüket arra, hogy 2026-ban, az országgyűlési választáson egy százaléknál jobb eredményt érjenek el, és állami támogatásban részesüljenek. Az InfoRádióban Cservák Csaba alkotmányjogász professzor beszélt arról, hogy az állam mikor és miért támogatja a választáson elinduló pártokat.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.06. hétfő, 18:00
Salát Gergely
a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
Kulcsfontosságú adat jött - Mutatjuk a tőzsdei reakciókat

Kulcsfontosságú adat jött - Mutatjuk a tőzsdei reakciókat

Határozott emelkedéssel zártak tegnap az amerikai tőzsdék, amelyet vegyes mozgások követtek Ázsiában. A tegnapi zárás után jelentett az Apple, amelynek sikerült megverni az elemzői várakozásokat és története legnagyobb sajátrészvény-vásárlását jelentette be, így az iPhone-gyártó árfolyama jelentős pluszban indította a mai napot. Délután fontos munkaerőpiaci adat érkezett az USA-ból, az amerikai foglalkoztatottak létszámának emelkedése messze elmaradt a várakozásoktól, és jócskán csökkent az előző hónaphoz képest áprilisban. A tőzsdék a nap első felében is a pozitív tartományban mozogtak, majd a munkaerőpiaci adat után begyorsult az emelkedés.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×