eur:
413.94
usd:
396.69
bux:
78741.84
2024. december 23. hétfő Viktória
Van jobb út, mint a pereskedés

Van jobb út, mint a pereskedés

Olcsóbb és gyorsabb az alternatív vitarendezés, mint a pereskedés - mondta az InfoRádiónak a Pénzügyi Békéltető Testület elnöke. Kovács Erika hozzátette: míg egy bírósági per átlagosan 6,4 év alatt zárul le, addig a bíróságon belül közvetítések átlag két és fél hónap alatt rendeződnek.

A pénzügyi szektorban speciális békéltetés működik, a mediátorok a bíróságon kívül közvetítenek cégek és magánszemélyek konfliktusaiban és jogvitáiban, illetve működik a választott bírósági rendszer is – ismertette az alternatív vitarendezés formáit a Pénzügyi Békéltető Testület elnöke. Kovács Erika hozzátette, létezik a bíróságon belüli közvetítés, valamint 2005 óta az infomediátori rendszer is.

„Ez a .hu domainneveket használó szervezetek egymás közötti jogvitáinak gyors, online rendezésére szolgál.”

Az alternatív vitarendezési módszerek előnyeit részletezve a Pénzügyi Békéltető Testület elnöke kiemelte,

a bírósági perek a múlttal foglalkoznak, az alternatív módszerek a jövőre fókuszálnak.

„Egy perben a bíróság a múltban történt eseményekkel foglalkozik, igyekszik a tényhelyzetet feltárni és arra döntést hozni, az alternatív módszerek mindegyike pedig a kölcsönös érdekeket tárja fel, amelyekre alapozva segít létrehozni egy olyan egyességet, ami a felek jövőbeni együttműködését szolgálja.”

Kovács Erika beszélt arról is, hogy

az alternatív vitarendezési módszerek idő- és költségkímélőek.

„A magyar bíróságokon folyó perek átlagos befejezési ideje 6,4 év, a bíróságon belüli közvetítés két és fél hónap alatt eredményre vezet. Az alternatív vitarendezési módok majdnem mindegyike költség- és illetékmentes.”

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×