eur:
401.3
usd:
366.98
bux:
74264.68
2024. október 12. szombat Miksa

Patai Mihály a bankszövetség új elnöke

A Magyar Bankszövetség pénteken megtartott testületi ülésén Patai Mihályt, az UniCredit Bank elnök-vezérigazgatóját választották a szervezet elnökévé - közölte a bankszövetség pénteken.

Patai Erdei Tamást váltja az elnöki székben, aki már az előző évi újraválasztásakor bejelentette, hogy az elnöki tisztséget csak e ciklus végéig vállalja.

A bankszövetség alelnöke Gyuris Dániel, az OTP Jelzálogbank elnök-vezérigazgatója lett, aki az elmúlt három évben is tagja volt az elnökségnek.

Patai Mihály fő feladatának azt tartja, hogy "a kormányzati kapcsolatokban és a szakma ügyfélkapcsolataiban is olyan javulást segítsen elő, amely jelentősen hozzájárul a banki reputáció, a bankok iránti bizalom megerősödéséhez".

Erdei Tamás továbbra is tagja maradt az elnökségnek. A további elnökségi tagok: Hendrik Scheerlinck, a K&H Bank vezérigazgatója, Balázs László, a Volksbank Magyarország vezérigazgatója, Harmati László, az FHB Jelzálogbank Nyrt. üzleti vezérigazgatója és az FHB Bank Zrt. vezérigazgatója, valamint Sean Morrisey, a Budapest Bank vezérigazgatója.

A közlemény kiemeli, hogy a Magyar Bankszövetség történetében második alkalommal választották meg elnökségi tagnak két magyar nagybank külföldi állampolgárságú vezérigazgatóját.

A testületi ülés megtárgyalta és elfogadta a Magyar Bankszövetség 2010 évi tevékenységéről szóló jelentést is.

Címlapról ajánljuk

Markus Söder: itt a vége, pénzügyileg és kulturálisan is túlterheli Németországot a migráció

Egyes tantermekben már alig beszélnek németül, az emberek nem érzik igazán otthon magukat azokban a városrészekben, ahol élnek – figyelmeztetett a bajor CSU elnöke abban az interjúban, amelyet pártja kongresszusa előtt adott. Markus Söder szerint a migráció túl nagy terhet jelent Németország számára.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.10.14. hétfő, 18:00
Palócz Éva
a Kopint-Tárki vezérigazgatója
Harapófogóba került a felemelkedő nagyhatalom: ebből nehéz lesz kimászni

Harapófogóba került a felemelkedő nagyhatalom: ebből nehéz lesz kimászni

A közel-keleti konfliktusok esetében többnyire a hagyományos nagyhatalmak – az Egyesült Államok, Kína és Oroszország – nevei merülnek fel, mint potenciális rendteremtő, vagy az események alakulásában leginkább érdekelt globális tényezők. A felsorolásból viszont szinte minden alkalommal kimarad a térséggel a legközelebbi és hosszú történelmi kapcsolatot ápoló India. A felemelkedő nagyhatalom számára kihívást jelent a téma, mivel egyszerre szembesülnek bel- és külpolitikai dilemmákkal, kényes egyensúlyi helyzetet kell teremtenie a kormányzatnak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×