Az élsportolók a siker mellett a szurkolók érdekében kockáztatják az egészségüket a doppingszerekkel - hangsúlyozta az InfoRádió Arána című műsorában Dénes Ferenc sportközgazdász, aki kiemelte, hogy a labdarúgásban kevés doppingesetről tudni.
A dopping nem a fogyasztók és a szurkolók ellen, hanem értünk van.
Azért teszik ki kockázatnak az egészségüket a sportolók, mert a szurkolók közvetve nyomást gyakorolnak rájuk.
Miközben a futballisták a végkimerülésig hajtják magukat, a Nemzetközi Doppingellenes Ügynökség kevés ellenőrzést végez. Ha egy valaki sok kávét fogyaszt, akkor előbb-utóbb mindenkinek eszébe jut, ha saját egészségünkért ilyen szereket fogyasztunk, akkor ezt miért tiltjuk meg a sportolóknak - vélte a sportközgazdász.
Dénes Ferenc arról is beszélt, hogy mekkora az oroszországi labdarúgó-világbajnokság költségvetése és nyereséges lehet-e a torna.
"Most azt mondják, ez 12-13 milliárd dollár között mozog. Ezt a sport-infrastruktúra fejlesztésére, a szervezési költségekre és a kapcsolódó beruházásokra fordítják.
Szakértők szerint kétséges hogy megtérül-e a ráfordított összeg.
A sportközgazdász kiemelte, hogy az is meghatározza a vb sikerességét, hogy a házigazda orosz nemzeti együttes meddig lesz versenyben.
"Ha a televízió előtt ülők üres székeket látnak, akkor elgondolkoznak azon, hogy ők miért nézzék a meccseket.
Sokat számít a házigazda csapat szurkolóinak jelenléte, ezért előfordulhatnak kétes bírói ítéletek" - mondta. A szakértő hangsúlyozta,
a nézők számára a top-válogatottak szereplése a legvonzóbb.