Az InfoRádió úgy értesült, hogy zajlik az elromlott Széll Kálmán téri óra javítása, amely várhatóan még két-három hétig tart. A Budapesti Közlekedési Központ (BKK) megkeresésünkre közölte, hogy nem tudja a működésképtelen óra újbóli üzembe helyezésének időpontját. A tér átépítésekor felállított óra javítása garancia keretében történik, jelenleg a szerkezet vezérlését és az ehhez kapcsolódó elektronikát alakítják át.
Két héttel ezelőtt, január 17-én a reggeli órákban az inforadio.hu olvasói jelezték, hogy az óra hibásan 15 óra 15 percet mutatott, valaki azonban egy faliórát erősített a szerkezetre ragasztószalaggal, hogy akit érdekel a pontos idő, tájékozódni tudjon.
A kiragasztott órát végül eltávolították (azután egy újabbat is), a digitális óra azonban továbbra sem működött, múlt héten már ki is kapcsolták, ezért civilek újra összefogtak a pontos idő érdekében.
A legnagyobb közösség oldalon még mozgalom is indult Mentsük meg a Széll Kálmán tér-idő kontinuumot néven, a hétvégén már nemcsak egy, hanem féltucat órát ragasztottak ki, az oszlopra még a régi Moszkva téri dobozóra kicsinyített verziója is felkerült.
Fotók:Facebook / Gyarmati Attila
A BKK korábban hangsúlyozta, hogy a műszaki átadás-átvételkor és a próbaüzem alatt az óra a jelenlegi hibákat nem mutatta.
Egymásra mutogatnak
Az óra tervező-gyártó cége két héttel ezelőtt közleményében arról számolt be, hogy kollégáik az óra elektronikus vezérlését egy beltéri vezérlőszobába tervezték, a BKK azonban nem tudta eldönteni, hogy az óra üzemeltetője a BKV vagy a BKK legyen, és melyik szervezet Széll Kálmán téri épületébe helyezzék a berendezést, ezért maradt az oszlopban.
Hozzátették: a 6 méter magas állványról történő ki-be szerelése és a hideg időjárás azonban nem tesz jót a szerkezetnek és rontja a karbantartást. Ezt jelezték a BKK-nak is, amely szerint azonban a cég nem mondta, hogy az általuk készített óra hideg időjárásban ne lenne működőképes.
A BKK most arról tájékoztatott, hogy
az óra több mint 18 millió forintba került.
Ez az összeg tartalmazza az egyedi vasbeton óraoszlopot, az erősáramú munkarészeket, az oszlopban és a körülötte elhelyezett elektronikai eszközeit és az egyedi berendezéseket, a vezérlő szoftvert és a 60 hónap teljes körű jótállást.