eur:
401.3
usd:
366.98
bux:
74264.68
2024. október 12. szombat Miksa

Katasztrófahelyzet a BKV-nál

A Magyar Nemzet cikke szerint katasztrófahelyzet alakult ki a BKV-nál, amelyet katasztrofális működés, pénzügyi válság és visszaélésgyanús tanácsadói szerződések jellemeznek. Lapszemle.

A Népszabadság arról ír, hogy elkészült a februárban leállított kormányzati negyed beruházás tételes elszámolása. A jelentés szerint néhány tétel vitatható.

A kormány februárban állította le a projektet a túlságosan drága infrastrukturális beruházásokra, illetve a pénzügyi biztosítékok hiányára hivatkozva. A kormány tavaly januári, a kormányzati negyed építésére vonatkozó határozata óta az állam összesen 9,152 milliárd forintot költött a projektre.

A legnagyobb tétel a Nyugati-pályaudvar mögötti MÁV-terület megvásárlása volt, ez több mint 8,5 milliárd forintba került. További 533 millió forintot pályázatok lebonyolítására, a szakértői és ügyvédi díjakra, valamint dologi kiadásokra költöttek; míg személyi költségekre, munkabérre százmillió forintot fizettek ki.

Az idei költségvetésben eredetileg 8,2 milliárd forintot különítettek el a negyed megvalósítására, de a projekt leállítását követően 3,8 milliárdra csökkentették a keretet.

A Magyar Nemzet arról ír, hogy katasztrófahelyzet alakult ki a BKV-nál. Lényegében válságtanácskozást tartott pénteken a BKV felügyelőbizottsága (fb) a százszázalékos fővárosi tulajdonú cég katasztrofális működéséről, pénzügyi válságról, visszaélésgyanús tanácsadói szerződéseiről.

A felügyelőbizottság támogatta, hogy a csaknem 80 milliárd forintos adósságállománnyal küszködő BKV újabb, 4,5 milliárd forintnyi hitelt vegyen fel a napi működésre. Az fb a tervezett újabb használtbusz-tender ügyét levette napirendről, mint ahogy nem járult hozzá ahhoz az elképzeléshez sem, hogy eladják az Orczy-téri Baross kocsiszínt.

Az fb a vizsgált tanácsadói szerződésekkel kapcsolatban felkérte a menedzsmentet: kezdeményezzen eljárást a Gazdasági Versenyhivatalnál. A sokáig titokszobában őrzött dokumentumok egyikéből ugyanis kiderült, hogy a BKV által alkalmazott tanácsadó cégeket "egyeztetésre" szólították fel.

Az fb Balogh Zsolt megbízott vezérigazgatótól választ vár arra, hogy miért költözött be önkényesen Tótfalusi György, az igazgatótanács SZDSZ-es elnöke a tavasszal távozott Antal Attila vezérigazgató irodájába, amelyet 4 millió forintért akarnak felújítani, illetve miért használja a vezérigazgatónak szánt, 14 millióért beszerzett új autót.

Címlapról ajánljuk

Markus Söder: itt a vége, pénzügyileg és kulturálisan is túlterheli Németországot a migráció

Egyes tantermekben már alig beszélnek németül, az emberek nem érzik igazán otthon magukat azokban a városrészekben, ahol élnek – figyelmeztetett a bajor CSU elnöke abban az interjúban, amelyet pártja kongresszusa előtt adott. Markus Söder szerint a migráció túl nagy terhet jelent Németország számára.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.10.14. hétfő, 18:00
Palócz Éva
a Kopint-Tárki vezérigazgatója
Harapófogóba került a felemelkedő nagyhatalom: ebből nehéz lesz kimászni

Harapófogóba került a felemelkedő nagyhatalom: ebből nehéz lesz kimászni

A közel-keleti konfliktusok esetében többnyire a hagyományos nagyhatalmak – az Egyesült Államok, Kína és Oroszország – nevei merülnek fel, mint potenciális rendteremtő, vagy az események alakulásában leginkább érdekelt globális tényezők. A felsorolásból viszont szinte minden alkalommal kimarad a térséggel a legközelebbi és hosszú történelmi kapcsolatot ápoló India. A felemelkedő nagyhatalom számára kihívást jelent a téma, mivel egyszerre szembesülnek bel- és külpolitikai dilemmákkal, kényes egyensúlyi helyzetet kell teremtenie a kormányzatnak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×