eur:
401.3
usd:
366.98
bux:
74264.68
2024. október 12. szombat Miksa

Az MDF elnöke csak nyilvánosan tárgyalna Fodorral

Csak nyilvános találkozón kész tárgyalni az SZDSZ elnökével a Magyar Demokrata Fórum vezetője.

Dávid Ibolya azt mondta: levelet küldött Fodor Gábornak, és a dokumentumban három, sokakat foglalkoztató kérdést tett fel neki, amelyekre nyilvános egyeztetésen várja a választ.

Az MDF elnöke tudni szeretné, hogy "az elmúlt hat év sikertelen kormányzását tekintve mely hibákért vállal felelősséget az SZDSZ".

Továbbá azt, hogy az állami pozíciókból visszahívja-e pártja delegáltjait, vagy folytatja elődje "kint is vagyok, bent is vagyok politikáját", és miután az SZDSZ kormánypártként megszavazta a költségvetést, a párt mennyire érzi magáénak az általa is jóváhagyott 2008-as költségvetést az év hátralévő részében.

Az MDF elnöke leszögezte: pártja szeretné felmérni, hogy kire számíthat az ország rendbetétele során. Fodor Gábortól azt várja, hogy mihamarabb tisztázza: "mennyiben ellenzéki párt ma az SZDSZ, s az előttünk álló hosszas és kihívásokkal teli munkában a parlament ellenzéki pártjai milyen téren, s mennyiben számolhatnak a liberálisokkal."

A szabad demokraták elnöke a közelmúltban a nyilvánosság teljes kizárása mellett tárgyalt Orbán Viktorral és Gyurcsány Ferenccel, a Fidesz, illetve az MSZP elnökével.

Címlapról ajánljuk

Markus Söder: itt a vége, pénzügyileg és kulturálisan is túlterheli Németországot a migráció

Egyes tantermekben már alig beszélnek németül, az emberek nem érzik igazán otthon magukat azokban a városrészekben, ahol élnek – figyelmeztetett a bajor CSU elnöke abban az interjúban, amelyet pártja kongresszusa előtt adott. Markus Söder szerint a migráció túl nagy terhet jelent Németország számára.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.10.14. hétfő, 18:00
Palócz Éva
a Kopint-Tárki vezérigazgatója
Harapófogóba került a felemelkedő nagyhatalom: ebből nehéz lesz kimászni

Harapófogóba került a felemelkedő nagyhatalom: ebből nehéz lesz kimászni

A közel-keleti konfliktusok esetében többnyire a hagyományos nagyhatalmak – az Egyesült Államok, Kína és Oroszország – nevei merülnek fel, mint potenciális rendteremtő, vagy az események alakulásában leginkább érdekelt globális tényezők. A felsorolásból viszont szinte minden alkalommal kimarad a térséggel a legközelebbi és hosszú történelmi kapcsolatot ápoló India. A felemelkedő nagyhatalom számára kihívást jelent a téma, mivel egyszerre szembesülnek bel- és külpolitikai dilemmákkal, kényes egyensúlyi helyzetet kell teremtenie a kormányzatnak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×