eur:
401.3
usd:
366.98
bux:
74264.68
2024. október 12. szombat Miksa

Napelemes házat mindenkinek!

Az önkormányzatok mellett akár már magánszemélyeknek is lehetőségük lesz teljesen megújuló energiaforrással működőre cserélni meglévő berendezéseiket az uniós Norvég Alap finanszírozásában - igaz az átalakítás nagyon drága, a megtérülési idő pedig 10 év.

A Norvég Alap meghosszabbítása mintegy 120 millió euró felhasználható forrást fog jelenteni Magyarország számára - mondta az InfoRádió Eurokassza című műsorának a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség Nemzetközi Együttműködési Programok Irányító Hatóságának főosztályvezetője.

Szalóki Flórián elmondta: jövő májustól lehet pályázni energetika témában. Önkormányzatok, közszereplők, sőt esetlegesen magánszemélyek is pályázhatnak arra, hogy megújuló energiaforrással alakítsák át épületeiket.

Európában mindössze egy olyan épület van, ami nulla széndioxid-kibocsátású, amit egy, már létező épület átalakításából hoztak létre.

Az ilyen beruházások és átalakítások nagyon drágák, és több mint 10 év a megtérülési idő - mondta Szalóki Flórián, aki szerint emiatt nagyon kevesen mernek önerőből belevágni, ezért is fontosak a pénzügyi támogatások.

Norvégia 2004-ben az Európai Unióhoz újonnan csatlakozott tíz ország részére kétoldalú szerződésekkel hozta létre a Norvég Finanszírozási Mechanizmust, vagyis a Norvég Alapot.

Hanganyag: Németh Zoltán

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Markus Söder: itt a vége, pénzügyileg és kulturálisan is túlterheli Németországot a migráció

Egyes tantermekben már alig beszélnek németül, az emberek nem érzik igazán otthon magukat azokban a városrészekben, ahol élnek – figyelmeztetett a bajor CSU elnöke abban az interjúban, amelyet pártja kongresszusa előtt adott. Markus Söder szerint a migráció túl nagy terhet jelent Németország számára.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.10.14. hétfő, 18:00
Palócz Éva
a Kopint-Tárki vezérigazgatója
Harapófogóba került a felemelkedő nagyhatalom: ebből nehéz lesz kimászni

Harapófogóba került a felemelkedő nagyhatalom: ebből nehéz lesz kimászni

A közel-keleti konfliktusok esetében többnyire a hagyományos nagyhatalmak – az Egyesült Államok, Kína és Oroszország – nevei merülnek fel, mint potenciális rendteremtő, vagy az események alakulásában leginkább érdekelt globális tényezők. A felsorolásból viszont szinte minden alkalommal kimarad a térséggel a legközelebbi és hosszú történelmi kapcsolatot ápoló India. A felemelkedő nagyhatalom számára kihívást jelent a téma, mivel egyszerre szembesülnek bel- és külpolitikai dilemmákkal, kényes egyensúlyi helyzetet kell teremtenie a kormányzatnak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×