eur:
401.3
usd:
366.98
bux:
74264.68
2024. október 12. szombat Miksa

Hétfőtől sztrájkolnak a postai kézbesítők

Június 30-ától határozatlan idejű sztrájkot hirdetett a Kézbesítők Szakszervezete. A munkabeszüntetéshez csatlakozó kézbesítők ez idő alatt a munkaköri leírásukban szereplő klasszikus kézbesítői feladatukat ellátják, viszont nem foglalkoznak értékesítési, címközvetítési és ajánlási tevékenységgel.

Tomecskó Tamás, a Magyar Posta Zrt. szóvivője az MTI-nek elmondta, a munkáltató nem minősíti sztrájknak a szakszervezeti akciót, a postai szolgáltatás folyamatos és zavartalan lesz. A kézbesítők június 30-án hétfőn is felveszik a munkát, ugyanúgy viszik a leveleket, nyugdíjakat, utalványokat, csomagokat, mint a többi napon.

A szóvivő elmondta, hogy a postások értékesítési, címközvetítési és ajánlási tevékenysége alatt azt értik, hogy a kézbesítők is részt vesznek a posta nem kifejezetten postai szolgáltatásainak és termékeinek terjesztésében. Így például felhívhatják az ügyfelek figyelmét arra, hogy a postán is lehet biztosítást kötni, árusíthatnak sorsjegyeket stb.

Tusz Ferenc, a Kézbesítők Szakszervezete elnöke az MTI-nek elmondta: azért választották a nyomásgyakorlásnak ezt az eszközét, mert nem vezettek eredményre a korábban az értékesítési tevékenység végzéséről megkezdett tárgyalások. A szakszervezet elnöke szerint a munkáltató az értékesítési tevékenységgel olyan feladatot ró a kézbesítőkre, amelyet nem tudnak ellátni.

Tomecskó Tamás elmondta, hogy hétfőn a cégnél működő valamennyi szakszervezettel egyeztet a Magyar Posta ebben a kérdéskörben.

A szakszervezet elnöke az MTI érdeklődésére közölte, hogy nem publikus a szakszervezeti létszámuk. Nem mondta meg azt sem, hányan csatlakoztak a felhíváshoz.

A Magyar Postánál a legutóbbi bérmegállapodás aláírásakor összesen 9 munkavállalói érdekképviselet működött, közülük két reprezentatív szervezet, a Postás Szakszervezet és a Postások Független Szakszervezete. A Kézbesítők Szakszervezetének az MTI értesülése szerint valamivel több, mint 300 tagja van.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Markus Söder: itt a vége, pénzügyileg és kulturálisan is túlterheli Németországot a migráció

Egyes tantermekben már alig beszélnek németül, az emberek nem érzik igazán otthon magukat azokban a városrészekben, ahol élnek – figyelmeztetett a bajor CSU elnöke abban az interjúban, amelyet pártja kongresszusa előtt adott. Markus Söder szerint a migráció túl nagy terhet jelent Németország számára.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.10.14. hétfő, 18:00
Palócz Éva
a Kopint-Tárki vezérigazgatója
Harapófogóba került a felemelkedő nagyhatalom: ebből nehéz lesz kimászni

Harapófogóba került a felemelkedő nagyhatalom: ebből nehéz lesz kimászni

A közel-keleti konfliktusok esetében többnyire a hagyományos nagyhatalmak – az Egyesült Államok, Kína és Oroszország – nevei merülnek fel, mint potenciális rendteremtő, vagy az események alakulásában leginkább érdekelt globális tényezők. A felsorolásból viszont szinte minden alkalommal kimarad a térséggel a legközelebbi és hosszú történelmi kapcsolatot ápoló India. A felemelkedő nagyhatalom számára kihívást jelent a téma, mivel egyszerre szembesülnek bel- és külpolitikai dilemmákkal, kényes egyensúlyi helyzetet kell teremtenie a kormányzatnak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×