eur:
401.3
usd:
366.98
bux:
74264.68
2024. október 12. szombat Miksa

Demszky leverte a téglákat

Jelképesen megkezdődött a Ferencvárosi Közraktárak újjáépítése. Demszky Gábor főpolgármester szerint a megújult épületegyüttes Közép-Európa egyik jelképévé válhat.

Néhány tégla leverésével Demszky Gábor főpolgármester jelképesen megkezdte a közraktárak újjáépítését. A 8 milliárd forint értékű beruházás nagy részét az épületegyüttes fejlesztése teszi ki, de a befektető Porto Investment Hungary Kft. több mint 300 millió forintos infrastruktúra- és közlekedésfejlesztést is vállalt.

Az egykori közraktárak helyén a beruházással Demszky Gábor szerint egy 21. századi kulturális-szórakoztató központ alakulhat ki. Az épületet a Duna felé kiegészíti egy 3 méter széles teraszsor, és a tervek szerint a beruházás minden 10. négyzetméterén zöldfelület lesz.

Emellett a főváros a közraktáraktól délre található Nehru-park hasznosításáról is meg kíván állapodni a befektetővel - mondta Demszky Gábor. A főpolgármester hozzátette: az új épület Budapest egyik új jelképévé válhat, hangsúlyozva a város meghatározó közép-európai szerepét.

Maga az épület az átalakítással ismét visszakerülhet a főváros vérkeringésébe, javítva Budapest és e terület gyalogos és közlekedési kapcsolatát, megőrizve és felújítva az építészeti emlékeket, valamint a korzó meghosszabbításával újra kinyitva a várost a Duna-felé.

A közraktárak újjáépítése egyébként várhatóan 2010 nyarára fejeződik be.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Markus Söder: itt a vége, pénzügyileg és kulturálisan is túlterheli Németországot a migráció

Egyes tantermekben már alig beszélnek németül, az emberek nem érzik igazán otthon magukat azokban a városrészekben, ahol élnek – figyelmeztetett a bajor CSU elnöke abban az interjúban, amelyet pártja kongresszusa előtt adott. Markus Söder szerint a migráció túl nagy terhet jelent Németország számára.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.10.14. hétfő, 18:00
Palócz Éva
a Kopint-Tárki vezérigazgatója
Harapófogóba került a felemelkedő nagyhatalom: ebből nehéz lesz kimászni

Harapófogóba került a felemelkedő nagyhatalom: ebből nehéz lesz kimászni

A közel-keleti konfliktusok esetében többnyire a hagyományos nagyhatalmak – az Egyesült Államok, Kína és Oroszország – nevei merülnek fel, mint potenciális rendteremtő, vagy az események alakulásában leginkább érdekelt globális tényezők. A felsorolásból viszont szinte minden alkalommal kimarad a térséggel a legközelebbi és hosszú történelmi kapcsolatot ápoló India. A felemelkedő nagyhatalom számára kihívást jelent a téma, mivel egyszerre szembesülnek bel- és külpolitikai dilemmákkal, kényes egyensúlyi helyzetet kell teremtenie a kormányzatnak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×