eur:
393.11
usd:
367.78
bux:
67042.09
2024. április 26. péntek Ervin

Tovább dagad a koalíciós vita az egészségbiztosításról

A kabinet már beterjesztette a parlament elé az egészségbiztosítási törvényjavaslatát, a kormánypártok azonban még mindig nem jutottak dűlőre egyes kérdésekben. A szocialisták szerint a csomag nem tükrözi teljes egészében a koalíciós megállapodást, a szabad demokraták azonban úgy vélik: vita nem a kormánypártok között, hanem az MSZP-n belül van.

Nem a koalíciós megállapodásnak megfelelően készítette el az Egészségügyi Minisztérium az egészségbiztosítási törvénytervezetet, így ezt ebben a formában az MSZP-frakció nem támogatja.

Az Országgyűlés Egészségügyi Bizottságának szocialista elnöke az InfoRádióban azt mondta: a menedzsmenti és az alapítási jogokkal kapcsolatban is módosító javaslatokat fognak beterjeszteni. Kökény Mihály hozzátette: a koalíciós pártok ugyan sokat egyeztettek a kérdésről, ezek azonban nem a törvény szövegéről, hanem azok alapelveiről szóltak.

Így az előterjesztésbe nem került be, hogy az átmeneti, sok szervezési munkát igénylő időszakban egy vezérigazgató állna a biztosítók élén, akit később váltana fel egy igazgatótanács. A szocialisták pontosabban határoznák meg a menedzsment jogait és felelősségi körét is.

"Ha mi nyújtottuk volna be a szöveget, az sokkal jobb lenne"

Teljesen másképp látja mindezt a koalíciós egyeztetésért felelős szabad demokrata államtitkár. Horn Gábor szerint a konkrét tervezetet a benyújtása előtt, szokatlan módon ismét megvitatták a koalíciós pártok képviselői. Ráadásul a javaslatot nem kizárólag a szabad demokrata vezetésű egészségügyi tárca nyújtotta be, hanem három minisztérium közösen jegyzi, a törvényalkotásba tehát a szocialista irányítás alatt álló Pénzügyminisztérium és az igazságügyi tárca is bekapcsolódott.

Hozzátette: a vita az MSZP-én belül van; az a kérdés, hogy az MSZP kitart-e a kormánya, a kormányfője és a miniszterei mellett.

"Ha mi nyújtottuk volna be a szöveget, akkor az nem ilyen lenne, hanem sokkal jobb" - jelentette ki az InfoRádióban Horn Gábor, hozzátéve: a beterjesztett kompromisszumos javaslat súlyos visszalépést jelent az SZDSZ számára. Azonban még ebben is szerepelnek a legfontosabb célok, a valódi verseny megteremtése, a szolidaritás fenntartása, és a befektetők belépésére is van lehetőség. Ezekből azonban a szabad demokraták már nem engednek - hangsúlyozta.

A szocialisták által beterjesztendő módosító javaslatok kapcsán azonban egyelőre nem tudott állást foglalni, mint mondta, ezeket még nem ismeri.

Hanganyag: Németh Zoltán

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Már az egészségügyi rendszereket is veszélyeztetik a kiberbűnözők

Már az egészségügyi rendszereket is veszélyeztetik a kiberbűnözők

A pénzügyi szektor sokkal jobban fel van készülve a különféle kibertámadásokra, mint az egészségügyi szolgáltatók – mondta az InfoRádióban Palicz Tamás egészségügyi kiberbiztonsági szakértő. Arról is beszélt, hogy az utóbbi időben előfordult, hogy bizonyos támadások után teljesen újra kellett szervezni egy-egy kórház vagy egyes estekben egy teljes régió működését.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.26. péntek, 18:00
Balczó Barnabás
a Magyar Posta vezérigazgatója
Szép csendben egy új háborúba csúszott Európa, amit még nem veszített el

Szép csendben egy új háborúba csúszott Európa, amit még nem veszített el

Uniós szintű ellenintézkedéseket javasolnak a kínai „Övezet és Út” kezdeményezéssel (BRI), valamint Oroszország terjeszkedésével szemben. Az Európai Bizottság számára készült jelentés szerint Kína a BRI révén növeli gazdasági és geopolitikai befolyását, valamint azt szorgalmazzák, hogy az EU-nak aktívabb és stratégiai megközelítést kell alkalmaznia nemzetközi partnerségeit illetően, ha diverzifikálni akarja ellátási láncait és kezelni akarja az olyan kihívásokat, mint a klímaválság által kiváltott migráció. A szerencse az, hogy az EU még nem veszítette el teljesen a titkos gazdasági háborút, ráadásul több pénzt sem kell elköltenie, csak uniós szintű összefogásra van szükség.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×