eur:
393.53
usd:
364.29
bux:
71865.18
2024. július 4. csütörtök Ulrik

Évértékelési párthajrá

Az MSZP a hétköznapok politikájának sikereit, az SZDSZ megvalósult választási ígéreteit hangsúlyozta év végi összegzésében; az MDF elfogadott javaslatait emelte ki, a Fidesz szerint viszont jobb lenne elfelejteni 2005-öt.

Elégedett kormánypártok

Lendvai Ildikó, az MSZP parlamenti frakcióvezetője kijelentette: a párt legfontosabb politikai tette 2005-ben a Száz lépés program volt; egyben ezt nevezte az eddigi legbaloldalibb és legnemzetibb programnak.

A frakcióvezető az InfoRádió Aréna című műsorában azt mondta: a szocialisták szempontjából az államfőválasztást volt az idei év legnagyobb kudarca.

Az SZDSZ elnöke, Kuncze Gábor az egész kormányzati ciklus mérlegét megvonva közölte: az egészségügyi reform kivételével a szabad demokraták 2002-es fő választási ígéretei mind teljesültek.

A pártelnök a megvalósult célkitűzések közé sorolta a demokratikus intézményrendszer visszaállítását, a sorkötelezettség eltörlését, a diplomás minimálbér bevezetését és az autópályák hosszának megduplázását.

Az ellenzék szerint annyira nem volt jó

A Fidesz elnöke szerint Magyarország többre képes, mint amennyit 2005-ben elért. Orbán Viktor azt mondta: az emberek most rosszabbul élnek, mint tavaly.

A volt kormányfő kijelentette: 2005-öt a bizonytalanság, a kiszolgáltatottság és a kiszámíthatatlanság jellemezte. Olyan év volt, amit jobb elfelejteni – összegezte véleményét a Fidesz elnöke.

Az MDF számos javaslata megvalósult 2005-ben – emelte ki a párt elnöke.

Dávid Ibolya hozzátette: az MDF kifogásolja a kormány munkájában, hogy egyetlen hiánycélt sem tudott teljesíteni, és bizonytalanná vált az euró bevezetése; az oktatáspolitika terén pedig 2005. a kudarcok éve volt.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.07.04. csütörtök, 18:00
Varga Zs. András
a Kúria elnöke
Exportra is jut megújuló energiából, de a nagy gyárberuházások hozzák majd az igazi felvevőpiacot

Exportra is jut megújuló energiából, de a nagy gyárberuházások hozzák majd az igazi felvevőpiacot

A magyar naperőmű-kapacitás – az atomenergetikai és fosszilis kapacitásokkal együtt – a napos déli órákban már exportra is termel, azonban a környező országok megújuló termelésben várható felzárkózásával a hazai gyárberuházások köthetik le a növekvő magyar termelést. A Széchenyi Alapok és az Electron Holding Zrt. 50-50 százalékos társtulajdonosként fektet be négy, összesen 15 MW kapacitású naperőműpark fejlesztésébe, amelynek megtérülését a cég integrált, egész értékláncot lefedő működésétől várja. A kivitelező cég elnök-vezérigazgatója, Szücs Ádám szerint nagy átalakulás előtt áll a piac, ahol egyre kevésbé lesz életképes az az üzleti modell, amiben a fejlesztő önállóan működő napelemparkot épít, üzemeltet és nem egy áll partnerségbe olyan szereplőkkel, akik azt rendszerbe integrálva tudják üzemeltetni, miközben az energiatárolók piaca az aranyláz időszakát idézi.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×