Infostart.hu
eur:
361.96
usd:
311.61
bux:
131696.18
2026. május 18. hétfő Alexandra, Erik
Influenzajárvány: kockázatos szövődmények fenyegetnek

Influenzajárvány: kockázatos szövődmények fenyegetnek

Influenzajárvány van Magyarországon, bár a megbetegedések száma egyelőre meg sem közelíti a tavaly januári adatot. Ennek oka lehet az is, hogy az előző évi időszakhoz képest jóval többen kérték a háziorvostól a betegség elleni védőoltást.

Eddig összesen 16 850-en fordultak orvoshoz influenza-szerű tünetekkel – közölte az az Országos Környezetegészségügyi Intézet főigazgató-helyettese. A következő hetekben viszont nőhet a megbetegedések száma – mondta Szabó Enikő.

"Reméljük, hogy sokan éltek az influenzaoltás lehetőségével, ezért nem lesz olyan magas a megbetegedések száma. Reményt ad az is, hogy a B típusú vírus okozza a mostani megbetegedéseket, és ez általában kisebb járványokat szokott előidézni" - mondta a főigazgató-helyettes.

Az oltást a tavalyi évhez képest 70 ezerrel többen kérték. Ezt még most is érdemes beadatni azoknak, akik még nem éltek a lehetőséggel.

"Ez nem csak arra szolgál, hogy ne legyünk betegek, hanem azért is fontos, hogy a szövődményeket elkerüljük. Az influenzaszerű megbetegedések gyakran járnak súlyos szövődményekkel, amely kórházi kezelést is igényel" - hangsúlyozta Szabó Enikő.

A szakember szerint fontos lenne, hogy a 65 év felettiek is beadassák a vakcinát, mivel így elkerülhetnék az esetleges kórházi kezelést, ráadásul számukra az oltás ingyenes.

Az influenza egyébként gyorsan ledönti a betegeket a lábukról – hívta fel a figyelmet korábban az Inforádióban Noszek László, a Szent Imre Kórház fül-orr-gégészeti profilvezető főorvosa.

„Hirtelen nagyon jelentős állapotromlás, akár magas láz, rossz közérzet, végtagfájdalom áll be, tehát látványosabban, erőteljesebben jelentkezik” - mondta a főorvos, és hozzátette, a legtöbbször 7-10 nap alatt gyógyul meg az influenzás beteg, de akinél szövődmények jelentkeznek, a teljes felépülése hetekig elhúzódhat.

A főorvos azt javasolta, hogy aki megbetegedett, maradjon otthon, így nem fertőz meg másokat, és hamarabb meggyógyul. Eddig főleg fiatalok kapták el a vírust. A megbetegedések száma a fővárosban, Pest megyében, Fejér, Csongrád, Borsod-Abaúj-Zemplén és Nógrád megyében a legmagasabb.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Magyar Péter: a Lázár-minisztériumban talált dolgok miatt feljelentést teszünk

Videót tett közzé Magyar Péter miniszterelnök: az eddigi építési és közlekedési minisztérium épületében, ahol mostantól a Miniszterelnökség működik, többek között rengeteg Fidesz-pártszóróanyagot találtak. Mint fogalmazott, tiltott pártfinanszírozás és más bűncselekmények miatt feljelentést tesznek.
inforadio
ARÉNA
2026.05.18. hétfő, 18:00
Salát Gergely
sinológus, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
Kormányalakítás: heves vita alakult ki a fizetések körül; Magyar Péter a Kúria elnökét is menesztené

Kormányalakítás: heves vita alakult ki a fizetések körül; Magyar Péter a Kúria elnökét is menesztené

Magyar Péter miniszterelnök bejelentette: Orbán Viktor nem kapja meg a jelenlegi szabályok szerint neki járó 38,8 millió forintos végkielégítést. Eközben Magyar Péter felmentette a helyettes államtitkári pozíciójából Havasi Bertalant, aki közölte, hogy nem mond le a végkielégítéséről, és bíróságon is kész érvényesíteni a jogait. Havasi azt állítja, esetében nem több tízmilliós összegről, hanem hathavi fizetésről van szó, amelyet az utolsó fillérig követelni fog. Magyar Péter közben luxusberuházásokra hivatkozva követeli a Kúria elnökének távozását - Varga Zs. András korábban visszautasította a vádakat.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×