eur:
411.11
usd:
392.25
bux:
79229.24
2024. november 21. csütörtök Olivér
Nyitókép: Gyurcsány Ferenc/Facebook

Gyurcsány Ferenc az ellenzéki összefogás védelmére kelt – videó

A DK elnöke szerint ha valaki úgy véli, hogy jobb esélyeik lettek volna külön-külön az ellenzéki pártoknak, az nem érti a magyar választási rendszert.

„Ha van fontos fejleménye és megőrzendő eredménye az utolsó négy évnek – a politika szerkezetében –, az az ellenzéki egység” – írja közösségi oldalán Gyurcsány Ferenc, mellékelve a DK hétvégi pártülésén elmondott beszédének egy részletét.

Az alább megtekinthető videóban a többi között elhangzik, hogy még 10 választókerületben győzött volna a hatpárti összefogás, ha a hozzájuk közel álló pártok - „legalább két ilyen elindult a választáson”, vagy olyan független jelölt, aki szintén közel áll vagy állt hozzájuk, nem indultak volna.

Gyurcsány Ferenc hozzátette, nem állítja, hogy csak ők lennének felelősek a kétharmadért, de szerinte világos a helyzet, és a számok és a pozíciókat kell nézni. „Aki azt állítja, hogy ha szétmegyünk, akkor az jobb lett volna, az azt gondolom, hogy semmit nem ért a magyar választási rendszerből” – jelentette ki. Szerinte sem adható össze a „kettő, meg kettő, meg kettő automatikusan hattá” a politikában, ám úgy gondolja, hogy az együttműködő választók túlnyomó többsége követi a pártjának a kérését.

A videó kommentárjában az is olvasható: lehet, hogy nem értettek mindenben egyet az ellenzéki pártok, és a jövőben sem kizártak a viták, de ebben nincs szégyellnivaló. „Szégyellnivaló abban lenne, ha nem tudnánk együtt tartani a hat pártot, a demokraták széles körű összefogását. Együtt kell küzdenünk, ez most a feladatunk. Nincs más út, ami mellett a DK elkötelezettebb lenne” – emelte ki Gyurcsány Ferenc.

Címlapról ajánljuk
Kalas Vivien Várhelyi Olivér uniós biztosi jelöléséről: kompromisszumos megoldás született

Kalas Vivien Várhelyi Olivér uniós biztosi jelöléséről: kompromisszumos megoldás született

A magyar uniós biztosjelölttől elvett szakterületek közül kettő az egészségügyi válságkezeléshez, egy pedig a szexuális és reprodukciós jogokkal kapcsolatos hatáskörhöz kapcsolódik – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Eötvös József Kutatóközpont Európa Stratégia Kutatóintézetének főreferense. Kalas Vivien szerint az új Európai Bizottságtól nem igazán várhatók nagy változások, talán az ECR képviselőcsoport hozhat be új gondolatokat a mindennapos munkába.

Kaiser Ferenc: az oroszoknál maradhatnak az elfoglalt ukrajnai területek, de ez rablóháborút legitimálna

Békekötés nem várható, maximum tűzszünetet lehet elérni Ukrajnában, ami viszont nem biztos, hogy elég lesz az Egyesült Államoknak – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense arra reagálva, hogy egyes források szerint Vlagyimir Putyin tárgyalna az ukrajnai fegyverszünetről Donald Trumppal. Kaiser Ferenc szerint ha elapadnak a nyugati támogatások, akkor egész Ukrajna elveszhet.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Kemény szankciót jelentett be Amerika - Hogyan érinti ez a magyar gázellátást?

Kemény szankciót jelentett be Amerika - Hogyan érinti ez a magyar gázellátást?

Az Egyesült Államok újabb szankciókat vezetett be Oroszország ellen, ezúttal a Gazprombankot és további 50 kisebb-nagyobb orosz pénzintézetet célozva meg. A lépés célja, hogy tovább korlátozza Oroszország hozzáférését a nemzetközi pénzügyi rendszerhez, és megnehezítse az ukrajnai háború finanszírozását. Az intézkedések a Biden-adminisztráció utolsó hónapjában történnek, és jelentős hatással lehetnek az orosz költségvetésre, de a magyar gazdaság szempontjából is izgalmas a helyzet, mivel Magyarország évente 4,5 milliárd köbméter földgázt kap Oroszországtól, amelyet a Gazprom szállít, a szankció alá kerülő Gazprombank kezeli az energiacég pénzügyeit.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×