eur:
408.11
usd:
375.12
bux:
73837.78
2024. november 4. hétfő Károly
Tóth Bertalan, az MSZP elnöke és Kunhalmi Ágnes, az MSZP választmányának elnöke sajtótájékoztatót tart a testület ülésének szünetében Budapesten, a Villányi úti Konferenciaközpontban 2019. június 1-jén. A választmány kétharmados többséggel úgy döntött, hogy fenntartja az EP-lista sorrendjét, amelynek értelmében Ujhelyi István EP-képviselő képviseli a pártot a következő öt évben Brüsszelben.
Nyitókép: MTI/Kovács Attila

Ellenzéki közös lista: még mindig tart a vita, nincs megegyezés

Az MSZP társelnöke szerint azért nincs megállapodás, mert a többi párt a Párbeszédet bünteti. Karácsony Gergely visszatért a síelésből, ami miatt nem vett részt a korábbi fordulón, ez sem hozott megállapodást.

Továbbra sincs közös listája az ellenzéki pártoknak – erősítette meg Kunhalmi Ágnes az ATV műsorában.

Az MSZP társelnöke szerint a közös lista, a közös egyéni jelöltek és a közös miniszterelnök-jelölt előfeltétele annak, hogy az ellenzék felmenjen a versenypályára. Úgy fogalmazott: sem ő, sem pártja nem hagyja, hogy ez ne valósuljon meg. Az MSZP politikusa ugyanakkor a listaállítással kapcsolatban megjegyezte, hogy annak kialakításánál figyelembe kellene venni az előválasztás és a korábbi választások eredményeit.

„Én egyértelműen úgy látom, hogy a Párbeszédet büntetik, nem véletlenül nyilatkoztam azt, hogy nonszensznek tartom, hogy csak azért mert kicsi, meg csak azért mert vannak averziói évek óta valakinek vagy valakiknek a Párbeszéddel vagy Karácsony Gergellyel kapcsolatban, akkor egy helyet adnak neki a listán. Én meg fogom védeni a partnerünket, de alapvetően felelős döntést fogunk hozni mindannyian” – mondta a szocialisták társelnöke.

Szerdán felvetődött, hogy Márki-Zay Péter javaslatára sorsolással döntsön a hat párt a közös lista még vitatott helyeiről, ezt a Telex érdeklődésére az ellenzéki miniszterelnök-jelölt meg is erősítette, de aztán az atv.hu úgy értesült, ezt a kezdeményezést is blokkolták a pártok. A portál szerint a sorsolásos javaslatot csak az MSZP és a Párbeszéd támogatta, míg a többi négy párt, a DK, a Jobbik, a Momentum és az LMP kategorikusan ellenezte.

Az ellenzék több mint negyed éve tárgyal a közös lista sorrendjéről, több határidőt is kijelöltek a pártelnökök a nyilatkozataikban, de egyelőre nem született döntés. Annyi biztos, hogy a lista első öt helyén az eklőválasztásos kormányfőjelöltként próbálkozó öt politikus áll (Márki-Zay Péter, Dobrev Klára, Karácsony Gergely, Jakab Péter, Fekete-Győr András), őket pedig a hatodik helyen egy MSZP-s politikus (Tóth Bertalan), a hetedik helyen pedig egy LMP-s (Ungár Péter) követi majd.

Korábbi sajtóértesülések szerint az első 45 hely így oszlik meg a hat párt között, de az MSZP és a Párbeszéd ezt a felosztást sem fogadta el:

  • DK: 14
  • Jobbik: 12
  • Momentum: 8
  • MSZP és Párbeszéd együtt: 8
  • LMP: 3
Címlapról ajánljuk
Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Az Egyesült Államoknak eddig 45 elnöke volt, a 2020-ban megválasztott Joe Biden sorrendben mégis a 46. A leghosszabb ideig, 12 évig és 39 napig Franklin D. Roosevelt, a legrövidebb ideig, 32 napig William Henry Harrison volt elnök. Érdekességek az amerikai elnökválasztások történetéből.

Elemző a moldovai elnökválasztásról: Maia Sandu pirruszi győzelmet aratott, egyre többen „gyűlölik” a pártját

A kelet-európai országban a hét végén tartották az elnökválasztás második fordulóját, melyet a hivatalban lévő elnök, Maia Sandu nyert meg Alexandr Stoianoglo ellen. Pászkán Zsolt, a Magyar Külügyi Intézet külső munkatársa szerint nem vár könnyű időszak Maia Sandura, mert bár a moldovaiak többsége támogatja az uniós csatlakozást, az elnök pártja egyre népszerűtlenebb.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×