eur:
411.2
usd:
391.82
bux:
80136.27
2024. november 26. kedd Virág

Berlin értékeli, hogy saját erőből szanálja az Opelt a General Motors

A német gazdasági miniszter a kormány álláspontjának megerősítéseként értékelte az Opel anyavállalatának, az amerikai General Motorsnak döntését, hogy visszavonja az európai kormányzati segélyre vonatkozó kérelmét az Opel számára, és a szanálást saját forrásból finanszírozza. Berlinben remélik, hogy az Opel négy német telephelyén nem lesznek jelentős leépítések.

Brüderle gazdasági miniszter igazoltnak minősítette a kormány döntését, hogy nem nyújtott állami hitelgaranciát az Opel szanálására.

Mint ismeretes az Opel anyavállalata, a General Motors vezetősége a cég központjában, Detroitban tegnap váratlanul bejelentette, hogy visszavonja az állami hitelgaranciákra vonatkozó kérelmét, és saját erőből gondoskodik az Opel, valamint az ugyancsak tulajdonát kepéző Vauxhall szanálásáról.

Ez a terv az Opel 48 ezer dolgozója közül 8300 alkalmazott elbocsátásával és a veszteségesnek minősített antwerpeni üzem teljes bezárásával számol.

A döntést megelőzően a német kancellár elvetette az Opel által kért 1,1 milliárdos hitelgaranciát, noha a brit és a spanyol kormány már jóváhagyta a kérelem teljesítését.

A General Motors detroiti központjában azzal indokolták a lépést, hogy függetleníteni akarják a céget az állami beavatkozástól, és csupán a piaci követelményekhez fognak igazodni. Ezt az érvet hozták fel tavaly novemberben is, amikor elálltak az Opel tervezett értékesítésétől.

Tény, hogy a General Motors, amely éppen egy éve még a csőd szélén állt és fennmaradása érdekében a washingtoni kormányhoz fordult, ez év tavaszán, jóval a határ idő előtt, már visszafizettette a több mint egy milliárd dolláros állami kölcsönt az Egyesült Államoknak és Kanadának.

A General Motors központjában ezt azzal magyarázzák, hogy világszerte megnőtt az érdeklődés a cég által gyártott autók, így az Opel, a Buick és a Chevrolet iránt.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Nagy Márton az Arénában: a 400 ezres minimálbér 2028-ra már realitás, az egymilliós átlagbérért még küzdeni kell

Kulcsfontosságú a bérmegállapodás, mert reálbér-emelkedés nélkül nincs gazdasági növekedés – mondta Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter az InfoRádió Aréna című műsorában. Beszélt arról is, hogy miért kell ehhez a versenyképesség fokozása, hogy miért előnyös a piaci konszolidáció, és miért éri meg befektetni a akkumulátorgyártásba, sőt a -feldolgozásba is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.26. kedd, 18:00
Nógrádi György
biztonságpolitikai szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×