eur:
409.66
usd:
393.86
bux:
0
2024. december 26. csütörtök István
Cseh László és Szabó Szebasztián a férfi 50 méteres pillangóúszás előfutama után a 18. vizes világbajnokságon a dél-koreai Kvangdzsuban 2019. július 21-én.
Nyitókép: MTI/Kovács Tamás

Cseh László a vakbélműtét után már csak Tokióra fókuszál

Felépülése után csak a tokiói olimpiára összpontosítana Cseh László. A kétszeres nagymedencés világbajnok úszónak múlt hétfőn vakbélműtétje volt, már jobban érzi magát, de a márciusi országos bajnokságra biztosan nem marad elég ideje felkészülni, azt a viadalt és a májusi Eb-t is várhatóan edzésből teljesíti majd.

"Már január elején arról beszéltünk edzőmmel, Plagányi Zsolttal, hogy az ob-ra semmiképpen nem érdemes külön készülnünk, sőt, a budapesti Eb-re sem érdemes csúcsformát időzíteni. A fő verseny az olimpia, mindent ennek rendelünk alá" – fejtette ki az InfoRádió Vegyesúszás című műsorában Cseh László.

Hozzátette, hogy a mostani kéthetes kényszerű kihagyás után többször már nem szabad leállnia az edzésekkel, és a májusi kontinenstornának is csak edzésből, könnyítés nélkül vágna neki.

"Nem tudom, mennyit tudnak megvalósítani a szervezők a tervekből, lehet, hogy nézők sem lehetnek.

Azért ha megtartják, akkor valószínűleg elindulok az Európa-bajnokságon"

– jelezte.

A hatszoros olimpiai érmes konkrét versenyszámokban most nem gondolkodik.

"Ha rendesen tudom csinálni az edzéseket, akkor annak elégnek kell lennie Tokióra. Még mindig jobb volt most túlesni a vakbélgyulladáson, mint ha ez egy hónappal az utazás előtt történik" – mondta Cseh László.

Ami a koronavírus elleni oltást illeti, elfogadná a vakcinát, már csak az idősebb rokonai védelmében is, illetve azért, hogy ne essen ki újabb időszak a felkészüléséből egy esetleges fertőzés miatt.

"Bármi történik, feladni nem szabad. Volt olyan olimpiám is, amikor 2-3 héttel előtte egy lábtörés miatt úgy csavaroztak össze az orvosok, így ha mégis kiesik valakinek a koronavírus miatt egy négyhetes időszak, az nagy hátrány, de még így sem biztos, hogy tönkretenné a teljes felkészülést" – jelentette ki a BVSC klasszisa, aki a jövő héten - ha könnyített edzésekkel is, de - munkába állhat.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Rasovszky Kristóf olimpiai bajnok úszó: szerencsém is volt ebben az évben, de a sikereim kőkemény munka eredményei

Rasovszky Kristóf olimpiai bajnok úszó: szerencsém is volt ebben az évben, de a sikereim kőkemény munka eredményei

Az FTC olimpiai bajnok úszója úgy véli, ő és Betlehem Dávid is bebizonyította idén, hogy a stábjuk által kijelölt út helyes volt, amit az elért sikerek is alátámasztanak. Rasovszky Kristóf az InfoRádióban elmondta: sokat számított, hogy ebben az évben egy rövidebb periódustól eltekintve elkerülték a betegségek, a párizsi olimpia nehezített körülményeire pedig jól felkészültek, így nem érhették meglepetések a francia fővárosban.
VIDEÓ
Tarol a mesterséges intelligencia, de miből lesz rá energia?

Tarol a mesterséges intelligencia, de miből lesz rá energia?

Miközben a mesterséges intelligencia (AI) szédítő gyorsasággal válik a mindennapjaink részévé – elég csak a ChatGPT-re vagy az önvezető autókra gondolni –, addig a háttérben egyre nagyobb problémát jelent az adatközpontok és a chipek gyártásának óriási energiaigénye. Az AI alapú rendszerek már ma is jelentős mennyiségű villamosenergiát fogyasztanak, és az előrejelzések szerint ez a szám a következő években akár meg is duplázódhat. Mindez ráadásul egybeesik azzal, hogy globálisan egyre több terület – a közlekedéstől kezdve a fűtésen át számos ipari folyamatig – elektrifikálódik. A helyzet egyszerre vet fel technológiai és energetikai kérdéseket: miként lehet biztosítani azt, hogy az adatközpontok energiaigénye fenntartható módon legyen kielégítve, és ne járjon drámai mértékű szén-dioxid-kibocsátás növekedéssel? A megújuló energiaforrások mellett egyre többen szorgalmazzák az atomenergia újbóli előtérbe helyezését, miközben a fosszilis energiahordozók sok országban továbbra is a szükségszerű megoldást jelentik. Ebben az energiapiaci küzdelemben ráadásul nemcsak a környezeti, hanem a geopolitikai és biztonsági szempontok is kulcsfontosságúak. A tét óriási: a mesterséges intelligenciával átitatott modern társadalom működtetése és a klímacélok jövője egyre szorosabban függ egymástól.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. december 26. 12:36
×
×
×
×