eur:
409.77
usd:
393.97
bux:
0
2024. december 26. csütörtök István

Klinsmann nem vágyik az Egyesült Államok válogatottjának kispadjára

Jürgen Klinsmann, a német válogatott szövetségi kapitánya kizártnak tartja, hogy a németországi csúcstorna után a labdarúgó-világbajnokságtól már a csoportküzdelmeket követően búcsúzó Egyesült Államok csapatának szakvezetője legyen.

A korábban az amerikai nemzeti együttesben futballozó, jelenleg szakkomentátorként tevékenykedő Eric Wynalda javasolta a német trénert a posztra.

"Egyáltalán nem érdekel a feladat, jelenleg kizárólag arra koncentrálok, hogy a Nationalelf minél jobban szerepeljen, hiszen a döntőbe jutás a cél" - mondta Klinsmann.

Wynalda szerint az Egyesült Államok azért nem jutott tovább, mert Bruce Arena szövetségi kapitány rossz felfogásban játszatta a csapatot. Véleménye szerint Klinsmann futballról vallott nézetei példaértékűek, ráadásul a családjával Kaliforniában él, így kézenfekvő megoldás lenne megállapodni vele.

A 41 éves szakember 2004 júliusa óta irányítja a német válogatott munkáját, szerződése a vb után jár le. Az esetleges hosszabbításról a viadal után egyeztetnek, Klinsmann korábban úgy nyilatkozott, szívesen maradna a gárda kapitánya.

Címlapról ajánljuk
Rasovszky Kristóf olimpiai bajnok úszó: szerencsém is volt ebben az évben, de a sikereim kőkemény munka eredményei

Rasovszky Kristóf olimpiai bajnok úszó: szerencsém is volt ebben az évben, de a sikereim kőkemény munka eredményei

Az FTC olimpiai bajnok úszója úgy véli, ő és Betlehem Dávid is bebizonyította idén, hogy a stábjuk által kijelölt út helyes volt, amit az elért sikerek is alátámasztanak. Rasovszky Kristóf az InfoRádióban elmondta: sokat számított, hogy ebben az évben egy rövidebb periódustól eltekintve elkerülték a betegségek, a párizsi olimpia nehezített körülményeire pedig jól felkészültek, így nem érhették meglepetések a francia fővárosban.
VIDEÓ
Tarol a mesterséges intelligencia, de miből lesz rá energia?

Tarol a mesterséges intelligencia, de miből lesz rá energia?

Miközben a mesterséges intelligencia (AI) szédítő gyorsasággal válik a mindennapjaink részévé – elég csak a ChatGPT-re vagy az önvezető autókra gondolni –, addig a háttérben egyre nagyobb problémát jelent az adatközpontok és a chipek gyártásának óriási energiaigénye. Az AI alapú rendszerek már ma is jelentős mennyiségű villamosenergiát fogyasztanak, és az előrejelzések szerint ez a szám a következő években akár meg is duplázódhat. Mindez ráadásul egybeesik azzal, hogy globálisan egyre több terület – a közlekedéstől kezdve a fűtésen át számos ipari folyamatig – elektrifikálódik. A helyzet egyszerre vet fel technológiai és energetikai kérdéseket: miként lehet biztosítani azt, hogy az adatközpontok energiaigénye fenntartható módon legyen kielégítve, és ne járjon drámai mértékű szén-dioxid-kibocsátás növekedéssel? A megújuló energiaforrások mellett egyre többen szorgalmazzák az atomenergia újbóli előtérbe helyezését, miközben a fosszilis energiahordozók sok országban továbbra is a szükségszerű megoldást jelentik. Ebben az energiapiaci küzdelemben ráadásul nemcsak a környezeti, hanem a geopolitikai és biztonsági szempontok is kulcsfontosságúak. A tét óriási: a mesterséges intelligenciával átitatott modern társadalom működtetése és a klímacélok jövője egyre szorosabban függ egymástól.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. december 26. 12:36
×
×
×
×