392.83
366.85
66949.07

Döntős a fiatal Bagdatisz

Óriási meglepetésre bejutott a döntőbe a ciprusi Bagdatisz az ausztrál nyílt teniszbajnokságon. Az egykori junior világelső teniszező nagy csatában, öt játszmában legyőzte az esélyesebb argentin Nalbandiant.

A világranglista 52. helyén álló ciprusi Markosz Bagdatisz jutott elsőként a férfi egyes fináléjába az ausztrál nyílt teniszbajnokságon.

A tornán óriási formában játszó, 20 éves teniszező az elődöntőben ötszettes játszmában, 3:6, 5:7, 6:3, 6:4, 6:4-re győzte le sokkal esélyesebbnek tartott riválisát, a negyedik helyen kiemelt argentin David Nalbandiant.

Az utolsó játszmában, a ciprusi versenyző 5:4-es vezetésénél elkezdett szakadni az eső, így a bíró félórás szünetet rendelt el, amíg becsukják az aréna tetőszerkezetét.

Ezután a két játékos visszatért, és Bagdatisz a második meccslabdáját értékesítve gondoskodott a nap bombameglepetéséről.

A 2003 óta profiskodó, egykori junior világelső Bagdatisz karrierje során az Australian Open előtt mindössze 31 profi találkozón játszott és 392 ezer dollárt teniszezett össze.

A fináléban a világranglistát vezető Roger Federerrel vagy a német Nicolas Kieferrel csap össze.