eur:
412.08
usd:
394.17
bux:
79942.94
2024. november 25. hétfő Katalin
Nyitókép: Forrás: Twitter (Air Mobility Command)

Kisbaba született egy Afganisztánból menekülőket szállító amerikai repülőgépen

Az afgán kismama a C-17-es rakterében hozta világra csecsemőjét a németországi Ramstein légitámaszponton.

Az amerikai légierő egyik afgánokat evakuáló gépén született egy afgán kisbaba közvetlenül a landolás után a németországi Ramstein légitámaszponton, írja a CNN cikke alapján a Telex.

A C-17 típusú repülőgép az amerikai légierő németországi bázisára tartott, amikor a fedélzetén a menekülő afgán nő vajúdni kezdett. A repülési magasságon (8534 méter fölött) tapasztalható alacsony légnyomás miatt komplikációk alakultak ki a szülés során, ezért a repülőgép parancsnoka úgy döntött, valamivel lejjebb ereszkednek, hogy a megnövekedett légnyomás segítsen stabilizálni az anyát.

Leszállás után

a légierő orvosi csapata segített a babát világra hozni a C-17 rakterében,

majd egy közeli kórházba szállították őket, az állapotuk stabil, jól vannak.

A Pentagon szombaton azt közölte, hogy a C-17-es gépek a katari légitámaszpontról szállítják Németországba az evakuált afgánokat, hogy enyhítsenek a katari bázison, ahová a közvetlenül Kabulból érkező repülők leszállnak.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor a béregyezségről: ez egy történelmi léptékű megállapodás

Orbán Viktor a béregyezségről: "ez egy történelmi léptékű megállapodás"

Történelmi léptékű megállapodásnak nevezte a múlt héten köttetett minimálbér-emelési egyezséget, mivel soha nem történt még ekkora emelés, 2027-re 40 százalékos lesz a növekmény a mostani szinthez képest. Azt is jelezte, a minimálbér reálértéke 29 százalékkal fog nőni 2027-ig, és az el fogja érni az átlagbér felét.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
Így készül fel egy magyar mérnökiroda arra, ha a megbízója egy indiai vallást követő nagyvállalat

Így készül fel egy magyar mérnökiroda arra, ha a megbízója egy indiai vallást követő nagyvállalat

A CÉH zRt. már 35 éve az ország egyik vezető mérnökirodája. Az elmúlt években olyan projektek fűződnek a nevükhöz, mint a Mol Campus, a debreceni BMW gyár vagy a Bosch Campus komplex beruházása. A tervezés mellett projektmenedzsmenttel és hídtervezéssel foglalkoznak, számos ikonikus, az épített környezetet meghatározó épület vagy híd fűződik a nevükhöz. Az évek alatt azt is meg kellett tanulniuk, hogy hogyan lehet együttműködni egy olyan megbízóval, amelyik a vállalati működését az indiai vastu vallás elvei mentén határozza meg, de különleges kihívást jelentett három hazai kórházi projekt is, amellyel egyedülálló tapasztalatokat szereztek az egészségügyi szektorban. A Portfolio háromrészes videósorozatának első epizódjában Borbély Attila, a vállalat vezérigazgató-helyettese, tervezési igazgatója mutatja be a legnagyobb projekteket, a legérdekesebb megbízásokat és azt, hogy milyen irányba halad a globális mérnökszakma.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×