eur:
410.93
usd:
391.59
bux:
79361.68
2024. december 18. szerda Auguszta
Katarina Barley német igazságügyi és fogyasztóvédelmi miniszter az Európai Unió tagállamai igazságügy-minisztereinek brüsszeli tanácskozásán 2019. március 8-án.
Nyitókép: MTI/EPA/Olivier Hoslet

Az EP-alelnök állítólag mégsem Magyarországot, „csak” Orbán Viktort akarja pénzügyileg kiéheztetni

Katarina Barley európai parlamenti (EP-) alelnök nem akarja kiéheztetni pénzügyileg Magyarországot és Lengyelországot a jogállami elvek tiszteletének biztosítása érdekében, a német szociáldemokrata politikus szavait tévesen idézte a Deutschlandfunk német országos közszolgálati rádió.

„Katarina Barley egy kijelentését kiélezés által meghamisítottuk” – írták a Deutschlandfunk a hírportálján szerdán közölt beszámoló csütörtök este megjelent új változatához fűzött megjegyzésben, amelyben hozzátették, hogy „a hibát kijavítottuk és bocsánatot kérünk”.

Az EP-alelnökkel készített interjú alapján összeállított első összefoglalóban az állt, hogy Katarina Barley szerint ki kell éheztetni pénzügyileg az olyan tagállamokat, mint Lengyelország és Magyarország. A felvetés indoklásaként kifejtette, hogy ezekben az országokban

a jogállami elvek megsértése nem korlátozódik egyedi, elszigetelt esetekre, hanem rendszerszerű.

A Német Szociáldemokrata Párt (SPD) politikusa – a német szövetségi kormány korábbi igazságügyi minisztere – a csatorna műsorában a hírportálon közölt első jelentés után sugárzott interjúban

valójában Orbán Viktor magyar miniszterelnökkel kapcsolatban használta a pénzügyi kiéheztetés kifejezést.

Arra a felvetésre, hogy Orbán Viktor a 2021-ben kezdődő hétéves ciklusra szóló EU-s költségvetés és a koronavírus-járvány gazdasági hatásait ellensúlyozó helyreállítási alap elfogadásának ügyében nyomás alá akarja helyezni a tagországok állam-, illetve kormányfőit összefogó Európai Tanácsot és az EP-t, Katarina Barley azt mondta, hogy Orbán Viktort kell pénzügyileg kiéheztetni, hiszen „neki is szüksége van a pénzre, és ha azt mondjuk, hogy te sem kapsz pénzt, akkor szerintem végül engednie kell” néhány kérdésben.

A politikus a többi között hozzátette, hogy Orbán Viktor „egyáltalán nem akar kompromisszumokat kötni, éppen ellenkezőleg, meg akarja vezetni az EU-t, ezért lenne olyan fontos, hogy ezen a ponton kemények maradjunk és azt mondjuk, hogy te sem kaphatsz pénzt, ha átépíted az országodat illiberális demokráciává, ahogyan ő nevezi, beteg demokráciává, ahogyan Vera Jourová (az Európai Bizottságnak az EU-s értékek és az átláthatóság ügyében illetékes alelnöke) mondja”.

Elismerték, meghamisították az EP-alelnök kiéheztetős szavait

Címlapról ajánljuk
Ausztria nem kap új kormányt a karácsonyfa alá

Ausztria nem kap új kormányt a karácsonyfa alá

A szeptemberi választás óta nem tudta felállítani új kormányát Karl Nehammer. A hárompárti tárgyalásokon elsősorban a költségvetés helyretételének a módjában van jelentős ellentmondás a felek között, emiatt csak a 2025-ben lehet Ausztriának új kormánya.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.18. szerda, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Fontos határidő közeledik: ezért érdemes már most lecserélni a vállalatirányítási rendszert

Fontos határidő közeledik: ezért érdemes már most lecserélni a vállalatirányítási rendszert

Az SAP vállalatirányítási rendszereket használó cégeknek jelentős változásokra kell felkészülniük, hiszen a jelenlegi SAP ECC és korábbi rendszerek támogatása 2027-ben véget ér. Az SAP új megoldására, a beépített AI funkciókkal is kiterjesztett SAP S/4HANA-ra ugyanakkor már most 2040-ig garantált támogatást nyújt a szoftveróriás. Az átállás az érintett vállalatok minden szegmensére hatással lehet, ezért érdemes minél előbb hozzákezdeni a stratégiai tervezéshez. Egy több ezer főt foglalkoztató vállalatnál a komplexitástól függően a tervezés a megvalósítással együtt akár 1-3 éves időtartamot is felölelhet, ami már kapacitáshiány figyelembevétele nélkül is nehezen megvalósítható 2027 végéig.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×