Luigi Di Maio, az M5S és Matteo Salvini, a Liga vezetője egész hétvégén Milánóban egyeztetett a születendő M5S-Liga kormányprogram részleteiről. Matteo Salvini úgy nyilatkozott: készen állnak az államfővel találkozni. Luigi Di Maio kijelentette, a két párt történelmet ír, ezért időigényes a közös program megalkotása.
Az eddig ismert ütemezés szerint a két párt hétfőn további találkozókat tart, majd a késő délutáni órákban Sergio Mattarella államfő fogadja a Di Maio és Salvini vezette delegációkat a kormányprogram, a miniszterelnök és a miniszteri névsor bemutatására.
Az olasz sajtóban megjelent vázlatok szerint az M5S és a Liga húszpontos kormánycsomagot állított össze, amelyben a Liga által ígért adóreform, valamint az M5S által tervezett állampolgári jogon járó alapjövedelem bevezetése is szerepel. A két párt Európa-párti politikára kötelezi el magát és ezzel egy időben a Moszkvával való kapcsolatok erősítésére. Kiemelt pontja az M5S-Liga közös programjának a nyugdíjreform, a nemzet- és a közbiztonság, és az Olaszországban élő muzulmán közösség mecsetépítési engedélyeinek szigorítása.
Ami a migrációt illeti, a kormányprogram az EU menekültügyi kérdéseit szabályozó dublini rendelet felülvizsgálatát szorgalmazza, az Olaszországban tartózkodó menedékkérők kötelező európai áthelyezését és mindenekelőtt azt, hogy az eddig az Olaszországban a befogadásra fordított forrásokat a római kormány az illegális bevándorlók kiutasítására költse. A Liga ezen kívül az olaszországi migránstáborok rendszerének átalakítását javasolja.
Sajtóinformációk szerint Luigi Di Maio és Matteo Salvini is lemondott miniszterelnöki ambícióiról. Di Maio a külügyminisztériumot vagy a munkaügyi és jóléti minisztériumot foglalhatná el a párt szorgalmazta alapjövedelem bevezetése miatt, Salvini pedig a belügyminiszteri székre pályázik. Az olasz sajtó szerint továbbra sincsen végleges megállapodás a közös miniszterelnök személyéről, aki Luigi di Maio szavai szerint elismert politikus és nem szakértő lesz.
Az M5S és a Liga csütörtökön jelentette be, hogy kormányt alakítanak. Az államfő ezért felfüggesztette a szakértői kormány kinevezését, amellyel a március 4-i parlamenti választások óta eredménytelen kormányalakítást akarta lezárni.