eur:
410.96
usd:
392.3
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília

Kilenc EU-tagállam engedi csak be az amerikai egyetemeket

Összesen 25 amerikai egyetem működik az Európai Unióban, mindössze kilenc tagállamban. Sem Ausztriában, sem Németországban nagy részén, de még a multikulturalizmust leginkább támogató skandináv országokban sincs amerikai egyetem – írta a Magyar Idők.

Az Európai Unió területén mindössze 25 amerikai egyetem működik, a 28 tagországból csak 9-ben. Magyarország nem kicsit javítja ezt a statisztikát, mert hazánkban négy amerikai egyetem működik: a Central European University (CEU), a McDaniel College, a Boston University és a Webster University.

Nincsen viszont amerikai egyetem Ausztriában, Belgiumban, Cipruson, a Cseh Köztársaságban, Dániában, Észtországban, Finnországban, Hollandiában, Horvátországban, Lengyelországban, Lettországban, Litvániában, Luxemburgban, Máltán, Portugáliában, Romániában, Svédországban, Szlovákiában és Szlovéniában sem.

A legtöbb amerikai egyetem Olaszországban és Görögországban működik, mindkettőben öt-öt. Franciaországban, Spanyolországban és az Egyesült Királyságban három-három, Bulgáriában és Írországban viszont már csak egy-egy amerikai egyetemet nyitottak. Németországban három tartományban működik ilyen intézmény.

A területre rálátó szakértő szerint több oka is van annak, hogy ilyen sok országban nincs amerikai egyetem. Egyrészt az európai országok egy része nem engedi be az intézményeket, másrészt sok országban bonyolult az engedélyezési folyamat, amelyen kevés iskola képes átmenni. Több oktatási szakértő is megerősítette, hogy komoly amerikai egyetem általában nem jön Európába, aki ugyanis ott tanulna, valószínűleg meg tudja oldani, hogy elmehessen az Egyesült Államokba - írta a Magyar Idők. 

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×