eur:
389.63
usd:
363.64
bux:
0
2024. május 2. csütörtök Zsigmond

Nemzetközi élelmiszertartalékolási rendszer létrehozása a megoldás?

Gyors cselekvésre szólította fel az energia- és élelmiszerválság miatt a hét legfejlettebb ipari államot és Oroszországot a Világbank elnöke.

Robert Zoellick a G8-ak jövő heti, hokkaidói csúcsértekezletének házigazdájához, a japán kormányfőhöz intézett levelében azt írta: a drágulásnak drámai globális hatásai lesznek.

Hangsúlyozta: 10 milliárd dolláros rendkívüli élelmiszersegélyre lenne szükség azon országok számára, amelyeket leginkább sújt az élelmiszer- és energiaválság.

A Világbank elnöke emlékeztetett arra, hogy 41 országban a két válság együttes következményeként tavaly januártól 3-10 százalékkal csökkent a hazai össztermék. Robert Zoellick a mezőgazdasági termelés ösztönzése mellett egy nemzetközi élelmiszertartalékolási rendszer létrehozását is sürgette.

Címlapról ajánljuk

Dobrev Klára a Ligetben: "fogd be a szádat, magyar dolgozó, mert különben kirúgunk, ezt üzeni Orbán Viktor kormánya"

Európai fizetéseket, európai nyugdíjat, európai egészségügyet, európai béreket sürgetett a Demokratikus Koalíció, az MSZP és a Párbeszéd európai parlamenti (EP-) listavezetője szerdán Budapesten. Dobrev Klára közölte, erős Európát akar, amely minden magyarra tud vigyázni, akkor is, ha a kormánnyal szemben kell megvédenie őket.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.02. csütörtök, 18:00
Könnyid László
a Magyar Turisztikai Ügynökség főigazgatója
Tíz éve nem láttunk a hazai ingatlanpiacon ilyen alacsony számokat

Tíz éve nem láttunk a hazai ingatlanpiacon ilyen alacsony számokat

Tíz éve nem volt olyan alacsony a hazai ingatlanbefektetési piac forgalma, mint 2023-ban. A mintegy 600 millió euró 38 százalékos visszaesést jelent a megelőző évhez képest. A csökkenés közepette viszont tovább emelkedett a magyar befektetők aránya, elérve a 82 százalékot. Ezzel párhuzamosan az irodapiacon és az ipar-logisztika szegmensben is emelkedtek a hozamok, miután a magas finanszírozási költségek és a mérsékelt bérleti kereslet továbbra is kivárásra ösztönzi a befektetőket. Mindez azonban nem magyar sajátosság, Nyugat-Európában is hasonló folyamatokat látunk, ahol az elmúlt két évben a kelet-közép-európainál is jelentősebb ingatlanérték-csökkenések mentek végbe.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×