eur:
394.85
usd:
356.49
bux:
73003.59
2024. szeptember 14. szombat Roxána, Szeréna

Ijesztő gyorsasággal megy össze az isteni fallosz

A klímaváltozás elérte az indiai Kasmír államban található amarnati barlangot is, amely a hinduk egyik legszentebb helye. Ebben a himalájai üregben áll ugyanis Siva, az életet elpusztító és megújító főisten falloszát szimbolizáló jégtömb, amely idén riasztó gyorsasággal kezdett olvadni.

Az Amarnat-barlang a Himalája egyik nehezen megközelítő részén, nagyjából 3.800 méteres magasságban található. A nehézségekkel nem törődve minden évben több százezer hívő küzdi végig magát a gleccserekkel tarkított, sziklás terepen. Az út hossza 330 kilométer.

A kúpalakú sztalagmitról úgy tartják, hogy Siva isten falloszát szimbolizálja. A barlang az egyik legszentebb helye a hívő hinduknak.

A gond az, hogy a jégtömb nagyon gyorsan olvadni kezdett az idén, pedig a jelentősebb zarándoklatok még csak most kezdődnek.

A kegyhelyet felügyelő szervezet szerint a legutóbbi méréskor, május 25-én a jégtömb még nagyjából három és fél méter magas volt, kerülete pedig elérte a 2,5 métert. Mára ennek egytizedére esett vissza.

Az olvadás okai a gleccserekkel foglalkozó tudósok szerint összetettek. Az egyik az, hogy drámaian megemelkedett a zarándokok száma, akik a korábbinál több hőt "termelnek".

A másik ok a klímaváltozás lehet, amely miatt a Himalájában is melegebb lett az időjárás.

A jégtömb mérete eddig is nőtt vagy csökkent az időjárásnak megfelelően. Tavaly a hívők egyenesen azzal vádolták a helyi hatóságokat, hogy hóval pótolták ki az aprócskára olvadt isteni lingát.

Sok hindu úgy tartja, hogy a fallosz olvadása rossz jel. Rajni Goszvami, a zarándokok egyike azt mondta: a jégtömb gyors olvadása azt jelenti, hogy Siva isten haragszik.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.09.16. hétfő, 18:00
Toroczkai László
a Mi Hazánk elnöke, parlamenti frakcióvezetője
Pusztító katasztrófa zajlik az orrunk előtt, mégis sokan kételkednek benne

Pusztító katasztrófa zajlik az orrunk előtt, mégis sokan kételkednek benne

Idén nyáron 15 ország abszolút melegrekordja dőlt meg világszerte és nagy esély van arra, hogy 2024 lesz a legmelegebb év, túlszárnyalva az eddigi rekorder 2023-as évet. Ezen adatok tudatában, érzékelve a Magyarországot is sújtó nyári hőhullámokat, meglepőnek tűnhet, hogy vannak még olyanok, akik kételkednek a globális felmelegedésben. Pedig a kutatások szerint a tudósok 97%-a egyetért abban, az emberiség károsanyag-kibocsátása felelős a klímaváltozásért, tehát nem egy természetes folyamat zajlik jelenleg a bolygón. Ugyan a nyár csak most ért véget, ezért azt még nem látjuk, hogy a hőhullámok hogyan hatottak az emberek klímaváltozással kapcsolatos vélekedéseire, megnéztük a lehető legfrissebb kutatásokat, hogy vajon mennyire lehet jellemző még a klímaszkepticizmus és mivel győzhetőek meg leginkább az emberek a jelenleg zajló pusztító folyamat komolyságáról.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×