Infostart.hu
eur:
358.52
usd:
306.1
bux:
131071.24
2026. május 13. szerda Imola, Szervác
Az algériai Imane Helif (j), miután az olasz Angela Carini (b) feladta a 2024-es párizsi nyári olimpia női ökölvívótornája 66 kilogrammos súlycsoportjának nyolcaddöntőjében vívott mérkőzést az Észak-párizsi Arénában 2024. augusztus 1-jén. Helifet a 2023-as világbajnokságról magas tesztoszteronszintje miatt kizárták.
Nyitókép: MTI/AP/John Locher

Kovács Kokó István száll szembe a vitatott nemű algériai ökölvívónővel

Magyar javaslat készül az Imane Heliféhez hasonló ügyek rendezésére, Kovács Kokó István dolgozik rajta.

Kovács Kokó Istvánt kérte fel Fürjes Balázs, hogy segítsen neki és a magyar olimpiai családnak olyan szabályozási javaslatot alkotni, amely, ha valamely ökölvívó nemével kapcsolatban kétely merül fel, objektív módon alkalmas azt eloszlatni. A NOB magyar tagja szerint a párizsi olimpia női ökölvívótornája után történtek miatt módosítani kell a szabályokat, hogy az olyan versenyzők, mint az algériai Imane Helif és a tajvani Lin Jü-tin ne élvezhessenek előnyt a többi indulóval szemben.

A hvg.hu elérte Kovács Istvánt, aki elárulta, örömmel vállalta el felkérést, és már el is kezdett dolgozni rajta. Azt mondta, átfogó, az olimpiai mozgalomra is alkalmazható javaslatot terveznek, amely az ökölvívásból ered, hiszen a konkrét esetek ott fordultak elő.

Maga a NOB nem szabályozza a nem megállapításának kérdését, az erre vonatkozó szabályokat az olimpiai sportágak nemzetközi szövetségeinek kell kialakítaniuk. Ezek határozzák meg például, hogy az interszex versenyzőknek milyen szinten kell tartaniuk szervezetükben a tesztoszteron mennyiségét annak érdekében, hogy a nők mezőnyében indulhassanak, vagy hogy engednek-e, és ha igen, milyen feltételekkel, indulni transz versenyzőket.

Címlapról ajánljuk
Elemzők: meg tud-e újulni Orbán Viktor és a Fidesz, és meg tudja-e érteni a fiatalokat?

Elemzők: meg tud-e újulni Orbán Viktor és a Fidesz, és meg tudja-e érteni a fiatalokat?

Orbán Viktor utolsó kormányfői interjúját Dopemannek adta. Arról, hogy itt megtörtént-e a szembenézés a vereség okaival, illetve képes-e a pártelnök a megújulásra és saját politikai közösségének megújítására, az InfoRádió Aréna című műsorában beszélgetett Lakatos Júlia, a Méltányosság Politikaelemző Központ stratégiai igazgatója és Kiszelly Zoltán, a Századvég politikai elemzési igazgatója.

Az alkotmányozástól a kormányrendeletekig – itt vannak az első kormányszóvivői tájékoztató bejelentései

Magyar Péter tett bejelentéseket és válaszolt újságírók kérdéseire a Tisza-kormány első ülésének szünetében tartott sajtótájékoztatón Ópusztaszeren.
inforadio
ARÉNA
2026.05.14. csütörtök, 18:00
Kuzmányi István
diakónus, a Magyar Kurír és az Új Ember főszerkesztője
Fontos adat jött Amerikából - Vegyesen teljesítettek a tőzsdék

Fontos adat jött Amerikából - Vegyesen teljesítettek a tőzsdék

Mérsékelt optimizmus látszott ma kezdetben a piacokon, az ázsiai tőzsdék többnyire emelkedtek reggel és az európai indexek is erősödéssel kezdték a napot. Napközben azonban mérséklődtek a pluszok. Az amerikai tőzsdék vegyesen teljesítettek. Az iráni helyzet mellett a befektetők figyelme Donald Trump és Hszi Csin-ping kínai elnök talákozójára irányult, emellett délután érkezett egy amerikai adat, ami az inflációs nyomás erősödésére utalt. A budapesti tőzsdén a Magyar Telekom részvényeit volt érdemes figyelni, a társaság ugyanis tegnap, piaczárás után tette közzé első negyedéves számait és bejelentette, hogy júliustól visszavezeti az inflációkövető díjkorrekciót.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×