eur:
413.48
usd:
396.47
bux:
78741.84
2024. december 22. vasárnap Zénó
A szákból a teherautó tartályába eresztik a  lehalászott pontyokat a Szabolcsi Halászati Kft. egyik telelő tavánál Kemecsén 2020. november 23-án. A halászati cég átlagosan évente 500 tonna halat termel, az értékesítés nagy része a karácsonyi időszakra esik.
Nyitókép: MTI/Balázs Attila

A magyar halászok uniós pénzre várnak

Még az idén jóváhagyhatja Brüsszel a hazai halgazdaságok következő hét évre szóló támogatásait összefoglaló operatív programot. 18 milliárd forintnyi támogatás érkezhet a halgazdaságoknak.

A fejlesztési forrásokra nagy szüksége van az ágazatnak, az elmúlt hónapokban ugyanis a történelmi léptékű aszály még tovább rontotta a hazai halgazdálkodási ágazat kilátásait. Erről ír a magyarnemzet.hu, amely azt is megemlíti: az ágazat bízik benne, hogy Brüsszel mielőbb jóváhagyja a programot. A 18 milliárd forintnyi támogatást egyébként halászatfejlesztésre, marketingre, innovációra és kutatási célokra használhatja majd fel az ágazat.

Németh István, a Magyar Akvakultúra és Halászati Szakmaközi Szervezet (Mahal) elnöke elmondta, azt kérték Brüsszeltől, hogy a keret 15 százalékát ökológiai kompenzációs célokra fordíthassák a magyar halászok.

"A hektáronként 35-40 ezer forintos támogatás nagy segítséget jelentene a halgazdaságoknak, hiszen jelenleg ingyen etetik az összes védett állatot, a halastavak ökológiai céljai is fontosak, ráadásul tájképi, környezetvédelmi szerepük is jelentős" – tette hozzá a Mahal elnöke. Majd hozzátette azt is: szóbeli ígéretet kapott a szakmaközi szervezet arra, hogy a kérést Brüsszelben elfogadják, amit egyébként a magyar kormány is támogat.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×