eur:
410.96
usd:
392.3
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter (k), Bencsik János országgyűlési képviselő (b) és Dominic Lee, a Soulbrain pénzügyi igazgatója (j) a dél-koreai Soulbrain beruházásbejelentő sajtótájékoztatóján a Külgazdasági és Külügyminisztériumban 2020. február 12-én. Hétmilliárd forintból létesít gyárat a cég Tatabányán, 4700 négyzetméteren lítiumos akkumulátorokhoz szükséges elektrolitokat gyártanak majd; a beruházáshoz a kormány 425 millió forint vissza nem térítendő készpénztámogatást nyújt.
Nyitókép: Forrás: MTI/Szigetváry Zsolt

Hétmilliárdból épül elektrolitgyár Tatabányán

A dél-koreai tulajdonú Soulbrain beruházását 425 millió forinttal támogatja az állam. Az elektromos autókhoz használatos akkumlátor alapanyagot gyártó üzem 2021 közepén kezdheti meg a termelést.

Hétmilliárd forintos beruházással épít új, lítiumos akkumulátorokhoz szükséges elektrolitokat gyártó üzemet a dél-koreai tulajdonú Soulbrain Tatabányán, a fejlesztést pedig 425 millió forint vissza nem térítendő készpénztámogatással segíti a kormány - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.

A 2021 közepén már üzembe helyezendő 4700 négyzetméteres gyár a jövőben képes lesz a Magyarországon működő nagy koreai akkumulátorgyártó vállalatok, az SK Innovation és a Samsung alapanyag-igényének kiszolgálására - tette hozzá.

A miniszter szerint az ipari termelés 29 százalékát adja az autóipar, 175 ezren dolgoznak az ágazatban, és 91 százalékos az export aránya. Az ágazat teljesítménye 2019 első 11 hónapjában 13 százalékkal nőtt, 8947 milliárd forint termelési értéket állított elő, amely már meghaladja a 2018-as egész éves rekordadatot. Igaz, a KSH friss adatai szerint decemberben már visszafogta az ipari teljesítményt a szektor lassulása.

Szijjártó Péter szerint a keletről érkezett beruházások egyre nagyobb szerepet játszanak a magyar gazdaságban. Tavaly az országba érkezett beruházások értékének 48 százalékát adták a keleti nagyvállalatok, és a Magyarországon újonnan létrehozott munkahelyek 32 százaléka is e beruházókhoz köthető. Tavaly a koreai vállalatok döntöttek a legtöbb magyarországi beruházás mellett, 2014 óta összesen 1300 milliárd forint értékű 22 nagy koreai beruházás érkezett az országba, és 7000 új munkahelyet hoztak létre - mondta.

Dominic Lee, a Soulbrain pénzügyi igazgatója szerint az év végére befejeződik a tatabányai üzem építése és jövő év közepén már termelni fog. A teljes beruházás értéke nagyjából 20 millió euróra rúg, az éves bevételük pedig 150 millió euró lehet. A Soulbrain törekszik arra, hogy a vegyi anyagok biztonságos kezelőjeként legyen jelen a piacon.

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×