eur:
409.32
usd:
374.42
bux:
74343.85
2024. november 5. kedd Imre
A fehérvári Huszti Szabolcs (b) és a ferencvárosi Botka Endre a labdarúgó Magyar Kupa negyeddöntőjében játszott Ferencvárosi TC-MOL Vidi FC mérkőzésen a budapesti Groupama Arénában 2019. március 13-án.
Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd

A Vidi nélkül óriási mínuszt produkál a magyar klubfoci

Az Európa-liga-főtáblás magyar csapat 3,8 milliárd forintnyi plusszal javítja fel a nem túl rózsás 2018-as statisztikát.

Egy év alatt 5 milliárd forinttal nőtt az a keretösszeg, amennyi pénzből a 12 magyar élvonalbeli klubcsapat gazdálkodhatott 2018-ban, a pénz most 30 milliárd forint - írja a Portfolio.hu. A legnagyobb növekedést az ezüstérmes Mol Vidi és a kiesést éppen elkerülő Puskás Akadémia adta a statisztikába. A legkevesebb pénzből a Kisvárda gazdálkodhatott (700 millió forint), de az MTK-val és a Haladással szemben szintén bent maradt (igaz, 2018 elején még NB II-es volt).

A klubok részletes beszámolójából kiderül, hogy

a Mol Vidi elsősorban a szponzorokból és reklámokból gazdagodott meg, egy év alatt 2,2 milliárdról 5,1 milliárdra ugrott az ebből a forrásból származó bevétele,

valószínűleg azért, mert a Mol névadó szponzora lett. Az egyéb bevételek rovatban pedig az Európa-liga-főtáblás teljesítmény bevételei jelentek meg - 10 milliárd forint fölé lökve a klub bevételeit 2018-ban.

A 12 klub össznyeresége 1,6 milliárd forint, ám ha ebből kivesszük a Vidi 3,8 milliárdos nyereségét, akkor mínuszban lenne a bajnokság, nem is kicsit.

(A Ferencváros tőkéje önmagában 1 milliárd forinttal volt kisebb, mint egy évvel korábban.)

A költségvetést az elmúlt évekhez hasonlóan becsülte meg a portál: a csapatokat működtető cégek árbevételéhez hozzáadták az egyéb bevételeket, majd levonták belőle az adózott eredményt. Ennek alapján jött ki, hogy a csapatok átlagosan mintegy 2,5 milliárd forintból gazdálkodtak.

Címlapról ajánljuk
Elemző: a forint árfolyamát is érzékenyen érinti az amerikai elnökválasztás eredménye

Elemző: a forint árfolyamát is érzékenyen érinti az amerikai elnökválasztás eredménye

Az elnökválasztás után – a pénzpiaci elemzői vélemények szerint – a mostaninál magasabb inflációs környezet jöhet az Egyesült Államokban, ami lecsapódhat a devizapiacokon is. Főleg, ha az amerikai elnökválasztás után elindul egy erőteljes kereskedelmi háború a világban – mondta az InfoRádióban Nagy Viktor, a Portfolio vezető elemzője.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.06. szerda, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Eötvös József Kutatóközpont Amerika Kutatóintézetének tudományos munkatársa
Amerikai elnökválasztás 2024: ma eldől Trump és Harris küzdelme, de egyre több a probléma

Amerikai elnökválasztás 2024: ma eldől Trump és Harris küzdelme, de egyre több a probléma

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A küzdelem rendkívül szorosnak ígérkezik: a billegő államokban és az országos pollokban is fej-fej mellett vannak a jelöltek. Az első, Dixville Notchból érkező eredmény döntetlen is lett. Ideális esetben holnap reggelre lehet már látni, ki lesz a következő elnök, de nem teljesen kizárható, hogy ismét kell néhány napot várnunk. Közben a választás folyamatát vihar, áradás, technikai problémák és bombafenyegetések hátráltatják. A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×