A kutatás eredményei szerintük azt bizonyítják, hogy a férfiaknál a mély hang éppen azért alakult ki az evolúció során, mert azt vonzóbbnak találják a nők - így az ilyen férfiaknak átlagban több gyermekük született, mint a magas hangúaknak.
Ez újabb példa a szexuális alapú szelekcióra; ha az egyik nem valamit vonzónak tart a másik fizikai megjelenésében, akkor ez az evolúció során oda vezet, hogy ilyen irányban módosul az adott nem fiziológiája.
"Azt ugyan nem tudjuk pontosan megmagyarázni, hogy a mély hangú férfiaknak miért van több gyermeke, véleményünk szerint az ok lehet az, hogy könnyebben és a nemzőképesség szempontjából a legjobb korban találnak maguknak párt. Magyarázat lehet az is, hogy a feleségüknél lerövidül a két gyermekszülés közötti idő, mert a mély hangú férfiak több táplálékot képesek a családjuk számára biztosítani" - vélekedett a kutatást vezető Coren Apicella.
A kutató elképzelhetőnek tartja, hogy a hangot illető dimorfizmus több ezer éve alakult ki - éppen a nemi vonzalom miatt, amelyet kiváltott. Vagyis lehetséges, hogy az emberiség hajnalán a férfiak és a nők hangja sokkal jobban hasonlított egymásra, mint most.
A kutatók vizsgálataik eredményéről, amelyet a hadza törzsnél végeztek, a Biology Letters című szaklapban számoltak be. A hadzák ma is vadászó-gyűjtögető életmódot folytatnak - olyant, amilyent az ősemberek. A hadzák monogámok, a házastársát mindenki maga választja, és a házasságon kívüli kapcsolatot és a válás is elfogadott és mindennapos.
A kutatók szerint egyébként a nők valószínűleg azért vonzódnak a mély hanghoz, mert azt a férfihormon szintje határozza meg, a vadászó-gyűjtögető közösségekben pedig nagy érték a magas tesztoszteron-szint, mert agresszívebbé teszi a férfiakat, akik így sikeresebbek lesznek a vadászatban.
Egy korábbi kutatás, amelyet az amerikai Szent András Egyetem munkatársai végeztek, hasonló eredményt hozott. Kiderült belőle, hogy a nők a peteérés időszakában kimondottan jobban vonzódnak a mély férfihanghoz.
Titkosszolgálati jelentés: Oroszország vissza akarja szerezni az ellenőrzést Közép- és Kelet-Európa felett