eur:
394.06
usd:
355.48
bux:
72297.19
2024. szeptember 7. szombat Regina

"Trabanton szállni élvezet" - 50 éve

London vezető napilapja, a The Times is megemlékezett arról, hogy ötven éve kezdték gyártani a hajdani NDK népautóját, a Trabantot, amelynek a még gurulóképes, jó állapotban lévő példányait immár gyűjtik a veterán gépkocsik kedvelői.

A gyűjtőket csak a gyári kondícióban lévő, vagy tökéletesen felújított Trabantok érdeklik, de ha ilyet találnak, az eredeti ár hússzorosát is megfizetik érte.

A Trabant már 1955-ben létezett, de tulajdonképpen 1957-től 1989-ig gyártották, összesen három millió hétszázezer készült belőle. Az utolsó Trabi éppen a Berlini Fal leomlása idején került le a futószalagról.

Mivel karosszériáját a duraplast nevű műanyagból préselték, becézték a Trabantot papírtigrisnek is. Kétütemű motorja, gyenge benzinnel hajtva, bebüdösítette az egész béketábort.

De a Trabit azért lehetett szeretni. Huszonöt lóerős motorja jókedvében az óránként 125 kilométeres sebességet is kivágta. Gyorsulása legendás volt.

A kétüteműek száműzetése után sokan Fiat 128 motort szereltek a Trabantokba.

A The Times két régi Trabi-viccel hajtja meg zászlaját a kelet-német népautó előtt:

"Hogyan csináljunk sportkocsit a Trabantból?" - "Tegyünk a csomagtartójába egy pár tornacipőt".

"Miért fűthető a Trabant hátsó ablaka?" "Hogy ne fázzon a kezünk, amikor toljuk..."

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Vészjelzés a traumatológustól: olyan sérültek érkeznek, mint korábban soha

Az elektromos rollerek, gördeszkák, biciklik megjelenésével olyan sérülésekkel találkoznak a traumatológián, amelyekkel korábban soha – mondta az InfoRádióban Molitorisz Dániel. A traumatológus, gyermekortopéd szakorvos szerint a bukósisak viselése egyértelműen kötelező, de eséskor az egyéb védőfelszerelések is segíthetnek elkerülni a súlyos, olykor maradandó sérüléseket.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.09.09. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
Íme az olimpia igazi győztesei: hogyan teljesített valójában Magyarország?

Íme az olimpia igazi győztesei: hogyan teljesített valójában Magyarország?

Az olimpiai játékok a mai napig a világ egyik legnagyobb sporteseménye. Az emberek általában azokat a versenyszámokat követik figyelemmel, ahol hazájuk sportolóinak van esélye az éremszerzésre. Azonban az érmek megszerzése csak néhány ország számára gyakori esemény, az országok többsége általában érem nélkül zárja az olimpiát. Ezért is tud különösen emlékezetes lenni egy nemzet számára, ha megszerzi első olimpiai érmét, pláne ha az arany, mint ahogy az például Fidzsi-szigetek esetében is történt férfi rögbiben a 2016-os Rio-i játékokon. Cikkünkben azt mutatjuk be, hogy mely országok tudják erőforrásaikhoz képest a leghatékonyabban megszerezni az érmeket a nyári olimpiai játékokon.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×