eur:
402.13
usd:
383.27
bux:
87542.1
2025. február 15. szombat Georgina, Kolos
Hiller István választmányi elnök érkezik az MSZP választmányi ülésére a Kispesti Munkásotthon Művelődési Házba (KMO) 2018. április 21-én.
Nyitókép: Kovács Tamás

Öten pályáznak MSZP vezetésére

Tragikus vereség, de nem halálos csapás az MSZP-nek, a baloldalnak az áprilisi országgyűlési választás eredménye - mondta az MSZP választmányának elnöke a testület szombati ülése után az MTI-nek. Hiller István közölte azt is, jelenleg öten aspirálnak a szocialista elnökjelöltségére, ő viszont nem indul újra a választmányi elnöki posztért.

Hiller István elmondta, a választmány az április országgyűlési választás értékelését folytatva állapította meg, hogy "tragikus vereség" volt az április választás, de ellentétben Lengyelországgal "nem halálos csapás a baloldalra".

Az MSZP megőrizte parlamenti helyét és fenntartja a frakciószövetséget a Párbeszéddel - mondta, jelezve: folytatják a munkát, 650 ezer magyar ember érdekét képviselik és tovább kívánják bővíteni a szavazóik számát.

A vidék szervezetek újjápítését sürgetik

Az MSZP választmányának elnöke közölte, a továbblépés lehetőségét a vitában a többség főleg a vidéki, elsősorban a kis- és közepes városi szervezetek újraépítésében látta.

A többség szerint először meg kell erősíteni az MSZP-t, ha ez sikeres lesz, akkor érdemes a szövetségkötéssel foglalkozni - összegezte Hiller István, aki elmondta azt is, az MSZP-Párbeszéd frakciószövetség fenntartását a döntő többség támogatta.

Vidéken is bemutatkoznak az elnök-aspiránsok

Beszámolt arról is, hogy azok, akik az MSZP elnökjelöltségére pályáznak, június elején vidéken négy helyszínen - Győrben, Pécsett, Kecskeméten, Nyíregyházán - , majd Budapesten ismertetik a programjukat.

Hiller István elmondta, jelenleg

  • Bródy Gábor, az MSZP választmányának tagja,
  • Kunhalmi Ágnes volt budapesti pártelnök,
  • Mesterházy Attila volt pártelnök,
  • Szanyi Tibor európai parlamenti képviselő
  • Tóth Bertalan frakcióvezető

tervezi, hogy indul a június 17-i tisztújító kongresszuson az elnökségért.

Hiller nem lesz választmányi elnök

A politikus elmondta, a választmány ülésén bejelentette, nem indul újra a testület elnöki posztjáért. Közölte, ez semmiféle elhatárolódást vagy eltávolodást nem jelent.

Hiller István döntését azzal indokolta, két éve programalapú munka tervével pályázott a választmányi elnöki posztra, két színvonalas, karakteres baloldali programot alkottak, de a választási kampányban ezekről alig volt szó. Tudomásul kellett vennie, hogy ezeknek a programoknak "a valós hozzáadott értéke" a választási kampányban csekély volt - tette hozzá.

Kitért arra is, Tóth Bertalan javaslatára úgy döntöttek, hogy a helyi szervezetekre bízzák a legmegfelelőbb jelölt kiválasztását, a legjobb együttműködés kialakítását a következő időközi polgármester- vagy önkormányzati képviselő-választásokon.

Arra a kérdésre, volt-e szó a választmány ülésén arról, hogy Molnár Gyula lemondott pártelnök az elnökség tudtán kívül egy pénzügyi támogatást is tartalmazó megállapodást írt alá, Hiller István közölte, olyan vélemények hangzottak el, hogy ez politikai felelősség kérdésébe tartozó ügy volt és azzal, hogy Molnár Gyula lemondott az elnöki posztról, vállalta a politikai felelősséget.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
Az elhízás halálos betegség, és Magyarország világverő

Az elhízás halálos betegség, és Magyarország "világverő"

Az elhízás tulajdonképpen halálos betegség - vallja Hosszúfalusi Nóra belgyógyász, diabetológus. Világszerte több mint 1 milliárd ember küzd a plusz kilókkal, Magyarországon viszont a felnőtt lakosság 60 százaléka számít túlsúlyosnak. Szemléletbeli baj van, mivel a 4 és 10 év közötti gyerekek negyede is több kiló, mint kéne. Az elhízás önmagában is népegészségügyi kockázatnak számít, de akár 200 féle szövődmény kialakulásában is szerepet játszik.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.02.17. hétfő, 18:00
Csiki Varga Tamás
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet tudományos főmunkatársa
Trükközhetnek az oroszok a béketárgyaláson, egy fontos kérdésben máris nem sikerült megegyezni - Híreink az orosz-ukrán háborúról szombaton

Trükközhetnek az oroszok a béketárgyaláson, egy fontos kérdésben máris nem sikerült megegyezni - Híreink az orosz-ukrán háborúról szombaton

Megtörténtek az első egyeztetések a müncheni biztonsági konferencián az Egyesült Államok és Ukrajna között a háború lezárásáról, jelentős előrelépésről egyelőre nincs szó. Ukrajna továbbra sem hajlandó elismerni a megszállt területek orosz fennhatóságát, Volodimir Zelenszkij elnök pedig az amerikai támogatás elvesztése miatt aggódik. Az ukrán elnök és az amerikai alelnök közötti tárgyalások nem hoztak áttörést a kritikus ásványi anyagokkal kapcsolatos megállapodás ügyében, amely kulcsfontosságú lehet Ukrajna számára az amerikai támogatás biztosításához. Zelenszkij szerint az Putyin célja a tűzszüneti megállapodással, hogy ennek köszönhetően időt nyerjen és átcsoportosíthassa az orosz erőket. Az ukán elnök arra ösztönözte az európai vezetőket, hogy hozzanak létre egy közös európai haderőt. A frontvonalakon állítólag enyhült a nyomás Pokrovszk városon, viszont a térségben több kisfalut is elfoglaltak az orosz erők. Tegnap dróntámadás érte a csernobili atomerőművet, a sugárzásveszély szerencsére nem nőtt. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz ukrán háború szombati fejleményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. február 15. 11:30
×
×
×
×