A hosszas jogi vitát követően, a Kúria döntése nyomán péntek délután tette nyilvánossá honlapján a Magyar Nemzeti Bank, a jegybankhoz tartozó, közpénzből működtetett Pallas Athéné alapítványok pályázati adatait.
A dokumentumok alapján a vs.hu-t és mára az Origót is kiadó társaság - az eddig nem cáfolt lapértesülések szerint Matolcsy György jegybankelnök unokatestvéréhez, Szemerey Tamáshoz köthető New Wave Kft. - összesen több mint fél milliárd forintnyi támogatást kapott.
Az Együtt – a Korszakváltók Pártja szombaton közleményben jelentette be, hogy a támogatás nyomán, hűtlen kezelés miatt feljelentést tesz, emellett a párt felszólította Szemerey Tamást, hogy fizesse vissza a több mint fél milliárd forintot.
A New Wave Production Kft. közleményben reagált, amely szerint a támogatásokat a társaság a "Magyarország 2015" program megvalósítására kapta, amelynek célja az volt, hogy a médiában elhanyagolt, vagy a jelentőségükhöz képest alulreprezentált témákra megfelelő formában hívják fel a közvélemény figyelmét, az ilyen minőségű és mennyiségű közszolgálati tartalom finanszírozása pedig pusztán reklámbevételekből nem lehetséges.
A vs.hu főszerkesztője a Kreatív.hu-nak nyilatkozva úgy látta, hogy a támogatásban nincs semmi szégyellnivaló és kitért arra is, hogy a pályázatokról a szerkesztőség többsége nem tudott. A támogatott projektekről csak az érintett újságírók egy része tudott, közölték szintén a hétvégén a portál szerzői, majd arra kérték kiadójukat, hogy a jövőben kezelje átláthatóbban a támogatásokat.
Emellett azonban más is kiderült a jegybanki alapítványok dokumentumaiból. A hvg.hu írta meg, hogy a szintén Szemerey Tamáshoz köthető BanKonzult Kft-től öt jegybanki alapítvány is megvette havi 750 ezer forintért a "Hazai és globális gazdasági és pénzügyi trendek" című jelentést.
Az Index pedig arról írt, hogy többszörösen túlárazva fordíttatták le a Matolcsy Györgyről szóló, korábbi titkárnője által írt Sakk és póker című könyvet ukrán, román, cseh és lengyel nyelvre, ám ezt a kötet kiadója, a Kairosz tagadta, állítva, hogy a szerződés nem csak a fordítást, hanem az idegen nyelvű kötetek lektorálását, kiadását és terjesztését is tartalmazta.
A jegybank Pallas Athéné Domus Animae Alapítványa szombati közleményében visszautasította a vagyon elherdálásáról szóló vádakat és aláhúzta, hogy alapítványi pénz nem tűnt el, sőt a Pallas Athéné alapítványok növelték vagyonukat. Az MSZP-s Tóbiás József hétvégi sajtótájékoztatóján mégis úgy vélte, hogy semmi szükség nem volt a Magyar Nemzeti Bank alapítványaira és meg kellene szüntetni őket.