Infostart.hu
eur:
385.19
usd:
330.43
bux:
115909.58
2026. január 9. péntek Marcell
Lékai Máté (k) a magyar-szlovák közös rendezésű férfi kézilabda Európa-bajnokság B csoportjában játszott Magyarország - Portugália mérkőzésen a budapesti MVM Dome-ban 2022. január 16-án.
Nyitókép: Lékai Máté (k) a férfi kézilabda Európa-bajnokság B csoportjában játszott Magyarország - Portugália mérkőzésen a budapesti MVM Dome-ban. MTI/Kovács Tamás

Lékai Máté a visszavonulásáról: ha lett volna mit mondanom...

Várhatóan nem vonul vissza a válogatottól Lékai Máté. Az olimpiai negyedik helyezett kézilabdázó az InfoRádióban azt mondta, ha komoly döntésről akart volna beszámolni, azt már megtette volna az olimpia óta.

Lékai Máté, a Ferencváros válogatott irányítója 36 évesen is belevágott egy újabb szezonba, klubjával már voltak jobb és rosszabb meccsei: gyorsan kiestek az Európa Ligából a dán Silkeborg ellen, és a bajnokság nyitányán hatgólos előnyről buktak el Komlón, de azóta megverték a jelentősen megerősödött Tatabányát is.

"inden meccsünket így kéne nyerni, de inkább az egy olyan mérkőzés volt, ahol nekünk minden összejött, tényleg ihletett formában volt szinte mindenki a csapatban, a Tatabányának kevésbé" – mondta a kézilabdázó, aki úgy látja, a jelentősen kicserélődött Ferencvárosban a távozó kulcsemberek, mint Imre Bence vagy Bognár Alex helyett tapasztaltabbak és fiatalok is érkeztek, és majd csak a szezon közben derül ki, mire lesz képes az ez a csapat Pásztor István irányításával. "A Fradinak nem tudom mi a hivatalos célkitűzése, én szeretnék harmadik lenni" – jelentette ki az irányító.

Lékai Máté korábban úgy nyilatkozott, hogy a párizsi olimpia lesz az utolsó nagy tornája a magyar válogatottban, amellyel még 2012-ben a londoni játékokon negyedik lett, de a franciaországi torna zárása után viszont úgy fogalmazott, hogy még nem dőlt el a kérdés.

"A megoldás már megvan, de egyelőre ezt megtartanám magamnak. Semmi titkolózás nincsen, ha lett volna valamit bejelenteni, azt bejelentettem volna" – mondta sokat sejtetően Lékai Máté.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Kitoloncolási offenzíva jöhet Németországban, a menekültek száma már most rohamosan csökken

Kitoloncolási offenzíva jöhet Németországban, a menekültek száma már most rohamosan csökken

Az elmúlt években túlzottan liberálisnak tartott menekültpolitika szigorítását tűzte zászlajára a tavaly májusban hivatalba lépett Merz-kormány. A szigorítás fő szószólói a keresztény pártok, a CDU és a CSU voltak, míg a koalíciós partner szociáldemokraták inkább fékezni igyekeztek mindezt. Úgy hírlik, a hatóságok most egy újonnan létrehozott kitoloncolási mechanizmust alkalmaznak.

Havazás: itt a rengeteg víz, ezt kéne megtartani valahogy az aszályok előtt

Az aszály elleni védekezés az egyik legfontosabb feladat 2026-ban a magyar mezőgazdaságban, ebből a szempontból a mostani kiadós havazás nagyon kedvező a csapadék pótlásában – mondta az InfoRádióban Papp Zsolt, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke a szervezet évnyitóján.
inforadio
ARÉNA
2026.01.09. péntek, 18:00
Bartal Tamás
a Nemzeti Közút Zrt. igazgatóságának elnöke
Elfogyott a lendület, nyomás alá kerültek a techrészvények

Elfogyott a lendület, nyomás alá kerültek a techrészvények

A hét eleji emelkedést követően mostanra elfogyott a lendület a világ tőzsdéin, az ázsiai tőzsdék lekövették a tegnapi Wall Street-i esést, és a globális hangulatromlással összhangban Európában is lefelé vették az irányt a vezető indexek, bár a zárásra már felemás elmozdulásokat mutattak. Az amerikai piacokon gyengélkedett ma a technológia szektor, a vezető indexek közül csak a Nasdaq esett. A befektetők kiemelten figyelik a geopolitikai eseményeket, különösen Donald Trump Grönlanddal kapcsolatos tervei miatt. A növekvő geopolitikai feszültségek közepette a védelmi szektor részvényei továbbra is jól teljesítenek, különösen azt követően, hogy Donald Trump az amerikai védelmi kiadások jelentős növelését helyezte kilátásba.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×