Az Élet enciklopédiája (Encydlopedia of Life) leírásokat, képeket, térképeket, videókat és hanganyagokat is tartalmaz majd. Az oldalról elérhetők lesznek a tudományos folyóiratok.
Az oldal készítésében a világ vezető tudósai, kutatóintézetei és egyetemei vesznek részt. A tervek szerint a munka befejezéséhez tíz évre lesz szükség.
A vállalkozás ügyvezetője, James Edwards szerint az enciklopédia olyan lesz, mint egy interaktív állatkert.
Az oldalakat úgy állítják össze, hogy azok az iskolás gyermekeknek és a kutatóknak is hasznosak legyenek.
Az enciklopédia a tervek szerint 300 millió oldalt tartalmaz majd, amelyet ha kinyomtatnák és a lapokat egymásmellé raknák, kétszer körbeérné a Földet, azaz több mint 80 ezer kilométer hosszú lenne.
Készítésére az első két és fél évben várhatóan 12,5 millió dollárt, azaz csaknem 2,5 milliárd forintnak megfelelő összeget költ a MacArthur and Sloan társaság.
Több mint egy évtizeddel ezelőtt a tudósok már tervbe vették, hogy listát írnak a világon élő fajokról. Akkor azonban kudarcot vallottak. A vállalkozás túl megerőltetőnek és drágának bizonyult.
Most azonban a legújabb kutatási technológiáknak köszönhetően sikerrel járhat az elképzelés.
Olyan technikát használnak majd, mint a Google internetes oldal, hogy begyűjtsék az interneten rendelkezésre álló információkat - mondta a Harvard egyik professzora, a vállalkozás egyik kurátora.
A kutatók szerint az internetes enciklopédia egyik előnye, hogy az újonnan felfedezett fajok azonnal felvihetők rá, így akár a világ legszegényebb országainak kutatói is hozzáférhetnek a legfrissebb tudományos dokumentumokhoz.
Jelentős fejlesztés indul – ez a két város lesz ország kapuja